ליברמן הורה לשריו לא לשתף פעולה עם הוועדה של טיבי: "שליח של ארגוני טרור"

שר החוץ אמר כי ביקש מיו"ר הכנסת להקפיא את פעולת הוועדה הפרלמנטרית לשילוב ערבים בחברה. ח"כ טיבי: "להיות מוחרם ע"י ליברמן - תו תקן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סגן ראש הממשלה ושר החוץ, אביגדור ליברמן, הנחה היום (חמישי) את שרי מפלגתו, "ישראל ביתנו", להפסיק לשתף פעולה עם ועדת החקירה הפרלמנטרית שבראשותו של ח"כ אחמד טיבי, לשילוב ערביי ישראל בחברה הישראלית.

ליברמן אמר את הדברים בעת ביקור שערך עם סיעתו ביישובי המועצה האזורית מרום-הגליל, מושב אביבים והכפר הצ'רקסי ריחאניה, אחרי שתקף את מה שהגדיר כ"שתיקתם של הח"כים הערבים על הטבח שמבצע אסד בסוריה", שתיקה שלדבריו "לנוכח השתוללות שלהם על הריסת מבנה פה ושם", היא כמו "בגידה באומה הערבית, באזרחי סוריה ובמדינת ישראל".

שר החוץ הוסיף כי "זה דבר בלתי נסבל שמדינה נותנת לאחד שפועל כשליח של ארגוני טרור להקים ועדת חקירה, לדבר ולבדוק את שילוב ערביי ישראל בחברה הישראלית, זה פשוט דבר שהוא בלתי סביר. גם לכל הדחף של ההרס העצמי חייבים לשים גבולות. אני בכל מקרה ביקשתי מכל השרים להפסיק לשתף פעולה עם הוועדה הפרלמנטרית של אחמד טיבי, גם ביקשתי שכל שר ינחה את החברות שכפופות למשרדו, לא להשתתף, להתעלם ממנה".

  עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

  ח"כ טיבי והשר אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) בדיוני הוועדהצילום: אוליבייה פיטוסי

  ליברמן הוסיף כי יפנה ליו"ר הכנסת "בדרישה להקפיא מיד את עבודת הוועדה הזאת, ואותו אחמד טיבי, שיצג יחד עם מחבלים את ערפאת מול מדינת ישראל באותו מפגש בווי פלנטיישן, ששותק עכשיו לנוכח השמדת העם בסוריה, הוא לא יכול להוביל שום תהליך לשילוב אזרחי ישראל בחברה הישראלית".

  אחמד טיבי אמר בתגובה להנחיית ליברמן כי  "להיות מוחרם על ידי ליברמן, השר הכי מוחרם בעולם ומפלגתו, זה תו תקן מבחינתי. מדובר ברף חדש של הסתה פרועה כנגד עצם זכותנו לעסוק בענייני הציבור הערבי – תעסוקה, אלימות וזכויות אזרחיות. הוועדה הזו היא הוועדה החשובה ביותר מאז ומעולם שעוסקת בזכויות האזרחים הערבים, ולכן המתקפה המתלהמת של ליברמן נגדה. אני גאה בוועדה ובפעילותה, שתימשך עד הגשת המסקנות. הדיון האחרון על תעסוקה ואלימות היה מכובד ומוצלח ומחייב המשך". טיבי ציין שהוא שוקל לפנות בתלונה ליועהמ"ש של הכנסת וליועץ המשפטי לממשלה נגד הדברים המהווים הפרה בוטה לחוק יסוד: הכנסת.

  בהמשך הסיור התייחס ליברמן לסוריה, "יישר קו" עם ראש הממשלה ואמר כי "יש לנו קו אחיד: אנחנו מגנים את האלימות ואת הרג האזרחים. זה דבר בלתי נסבל שמדינה רוצחת מאות אנשים, יום אחרי יום. אנחנו לא מתכוונים להתערב בענייניה הפנימיים של סוריה, זה עניין פנימי שלהם".

  יחד עם ליברמן השתתפו בביקור גם השרים סטס מיסז'ניקוב ויצחק אהרונוביץ' וארבעה ח"כים נוספים. חברי הסיעה התקבלו באהדה גדולה בשני הישובים, שהביעו הערכה נוכח ההבטחות להגיש סיוע לניסיונות להרחיב את הישובים ולקלוט צעירים ולפתח את ענף התיירות.

  "ליברמן ממשיך במסע ההסתה הפרועה נגד ערביי ישראל. הוא מבקש לסמן ציבור שלם של אזרחים כאויבי העם, ומלבה את השנאה והגזענות. נמשיך לפעול במרץ נגד כוחות החושך בכנסת", אמר בתגובה לדברים ח"כ אילן גילאון (מרצ). "שר החוץ מנחה את סיעתו לפעול בניגוד לרוח החלטות הממשלה בנושא ובניגוד לדברי ראש הממשלה בוועדה לפני ארבעה ימים בלבד. לא ייתכן שמשרדי ממשלה חשובים לא יתנו דין וחשבון לכנסת וזאת על בסיס הוראה תמוהה של ליברמן", נמסר בתגובה מארגון "יוזמות קרן אברהם" שפועל לשילוב ושוויון בין יהודים לערבים.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ