ברק: במשרדי הממשלה השכר עלה ב-30%, בצה"ל לא

"אנשי צה"ל לא יכולים לשבות", אמר שר הביטחון ודחה את הביקורת כי התקציב גדל על חשבון השירותים החברתיים: "כנתח מהתוצר התקציב יורד", אמר

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

שר הביטחון אהוד ברק הדף היום (שני) באירוע הפרידה ממתן וילנאי של סיעת עצמאות את ההאשמות לגבי בזבוז כספים בתקציב הביטחון. "בין 2003 ל-2009 כלל הכסף שמשולם כשכר בצה"ל גדל בחצי אחוז. באותה העת, בכל משרדי הממשלה האחרים כלל השכר גדל ב-30%", אמר ברק. "אנשי צה"ל לא יכולים להתאגד ולשבות. כאשר נעשה עוול לעובדים סוציאלים או למורים או למתמחים יש מאבק מקצועי ויש שביתות".

ברק טען עוד כי ההאשמות שתקציב הביטחון גדל על חשבון השירותים החברתיים אינן נכונות. כנתח מהתוצר הלאומי הגולמי תקציב הביטחון הולך ויורד, אמר שר הביטחון. "הוא גדל במספר השקלים כי המחירים משתנים כתוצאה מהאינפלציה. כששואלים את עצמנו אם אזרחי ישראל משלמים יותר או פחות, בכל שנה יש פחות נתח לביטחון, יותר שמוקדש לכלל השירותים האחרים שמדינת ישראל נותנת לאזרחיה, וטוב שכך", הוסיף ברק.

"אנחנו מתכוונים להמשיך ולנסות לשכנע את הממשלה ואת ראש הממשלה באופי ובאתגרים להעריך מחדש את המציאות כדי שהממשלה תיתן תשובות אחראיות לאתגרים של מדינת ישראל", המשיך שר הביטחון.

"ממשלת ישראל הכריעה - הצבא צריך להצדיע", כך אמר שר האוצר יובל שטייניץ אתמול בפתח ישיבת הממשלה. "במדינה דמוקרטית צבא לא מסית את הציבור נגד הממשלה. מה שנעשה כאן זה מסע איומים והפחדות חסר תקדים. הממשלה החליטה, והצבא צריך לבצע", הוסיף שר האוצר.

לקראת הדיונים המתחדשים על תקציב הביטחון, הציגו בחודש שעבר גורמים צבאיים בכירים את המצב התקציבי לשנה הנוכחית. על פי החישוב הצה"לי, כדי להשלים את התוכנית לשנת 2012 זקוק צה"ל ל-7.7 מיליארד שקלים נוספים. לולא סכום זה, הבהירו בצבא, יערוך צה"ל שורת קיצוצים נרחבים - שייפגעו בשימור סדרי הכוחות הקיימים, במוכנות הצה"לית לשעת חירום, וכן בהתעצמות הביטחונית הדרושה לטענתם.

אהוד ברקצילום: פתאל מיכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ