נתניהו: המצב בלשכה "קשה, כואב ולא נעים"

בהתייחסות פומבית ראשונה לפרשה אמר רה"מ כי לא היה צריך לקרוא על פרשת אשל בעיתון. הוא הוסיף: "נמצא את הדרך להתגבר על זה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (רביעי) לראשונה בפומבי לקרע בלשכתו בעקבות פרשת נתן אשל. נתניהו אמר כי המצב בלשכתו "קשה, כואב מבחינה אנושית, לא נוח ולא נעים" אך הוסיף כי "יש לנו אנשים טובים ונמצא את הדרך להתגבר על זה".

בדברים שנשא לפני מסיבת העיתונאים בה הוצגו מסקנות הוועדה לטיפול בריכוזיות במשק, שב והסביר נתניהו את הרקע לכעס שלו על שלושת יועציו – מזכיר הממשלה צבי האוזר, ראש מערך ההסברה יועז הנדל והמזכיר הצבאי תא"ל יוחנן לוקר. "מה שראוי בכל מערכת זה שאם יש חשד להטרדה צריך לפנות מיד לרשויות המוסמכות לרשויות החוק ולטפל בזה", אמר. "כך הייתי נוהג בדיוק באותה דרך. שלא יהיה שום ספק בעניין הזה. מה שאינו ראוי בכל מערכת זה שראש המערכת, במקרה הזה ראש הממשלה, אינו יודע שעניין מרכזי כזה מתרחש חודש וחצי והוא צריך לקרוא על זה בעיתונים".

שלשום הודיע ראש מערך ההסברה הלאומי, ד"ר יועז הנדל, לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מתפטר מתפקידו. נתניהו קיבל תחילה את ההתפטרות, אולם לאחר מכן ביקש מהנדל לדחות אותה בשבוע-שבועיים כדי לשקול שוב את העניין. ההערכות בלשכת נתניהו הן שמזכיר הממשלה צבי האוזר, שעמו ניהל נתניהו שיחה דומה, יודיע גם הוא בקרוב על התפטרות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

מימין: אשל, נתניהו, האוזר וגיל שפרצילום: אי-אף-פי

נתניהו ניהל בתחילת השבוע שיחות אישיות עם שלושת יועציו הבכירים שהתלוננו אצל היועץ המשפטי לממשלה נגד נתן אשל - האוזר, הנדל והמזכיר הצבאי יוחנן לוקר. נתניהו אמר לשלושה כי הוא איבד את אמונו בהם נוכח העובדה שלא עידכנו אותו על הטענות נגד אשל ופנו ליועץ המשפטי לממשלה מאחורי גבו.

הנדל הוא זה שיזם את הפגישה עם נתניהו לאחר שחש שראש הממשלה מתחמק ממנו וממדר אותו בשבועות האחרונים. הנדל אמר לראש הממשלה כי אם הוא איבד את אמונו בו, אין לו כל רצון להישאר לעבוד בלשכה והוא מתפטר. נתניהו אמר מיד כי הוא מקבל את ההתפטרות, אולם לאחר מכן החל לסגת בו. בתחילה ביקש מהנדל להמתין 24 שעות ולאחר מכן ביקש מהנדל לדחות אותה בשבוע-שבועיים נוספים, כדי שיוכל לשקול זאת שוב. גם האוזר, ככל הנראה, נמצא בדרכו החוצה מהלשכה, ולוקר ממילא אמור לעזוב בקרוב, יתכן שלוושינגטון - שם ישמש כנספח צבאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ