צבי האוזר בשיחות סגורות: לא אתפטר

מזכיר הממשלה הבהיר כי לא יתפטר בדומה לראש מערך ההסברה. ר' שניצבה במרכז הפרשה לא תצא עם רה"מ לארה"ב, בניגוד לפעמים קודמות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש מערך ההסברה הלאומי המתפטר, יועז הנדל, צפוי להיות הקורבן היחיד של פרשת נתן אשל מלבד העובדת ר', לפחות בשלב זה. מזכיר הממשלה צבי האוזר אינו מתכוון ללכת בעקבות הנדל ולהתפטר מתפקידו. האוזר אמר היום (רביעי) בשיחות סגורות כי הוא פעל כראוי, לא עבר כל עבירה ואין כל סיבה שהוא ייפגע מכך שפנה ליועץ המשפטי לממשלה והתלונן נגד ראש הלשכה שהטריד את העובדת.

נתניהו מפגין בימים האחרונים קרירות רבה כלפי האוזר, אך בניגוד למקרה של הנדל, הוא אינו לוחץ עליו להתפטר מיידית. האוזר, שנחשב לאחד היועצים המנוסים ביותר בלשכת ראש הממשלה, ושעוסק הן בסוגיות פנים והן בנושאים מדיניים, צפוי להצטרף לנתניהו לנסיעתו בשבוע הבא לוועידת איפא"ק ולפגישה עם הנשיא אובמה בוושינגטון.

מוקדם יותר היום נפגש נתניהו עם העובדת ר' שאותה הטריד ראש לשכתו נתן אשל. נתניהו אמר לר' שהוא מבין שהיא עברה תקופה קשה וביקש שתמשיך להיות חזקה. "אני מקווה שעם הזמן העניינים יירגעו", אמר לה נתניהו. ר' שעסקה בקשרים בין לשכת ראש הממשלה לארגונים פרו-ישראלים בארה"ב, לא תצטרף לנסיעה הקרובה של נתניהו לוועידת שדולת איפא"ק בוושינגטון. ר' הסבירה כי היא מעדיפה לשמור על פרטיות ולא רוצה להפוך למוקד לתשומת לב תקשורתית במהלך הנסיעה.

נתניהו התייחס היום לראשונה בפומבי לקרע בלשכתו בעקבות פרשת נתן אשל. נתניהו אמר כי המצב בלשכתו "קשה, כואב מבחינה אנושית, לא נוח ולא נעים" אך הוסיף כי "יש לנו אנשים טובים ונמצא את הדרך להתגבר על זה". בדברים שנשא לפני מסיבת העיתונאים בה הוצגו מסקנות הוועדה לטיפול בריכוזיות במשק, שב והסביר נתניהו כי הוא איבד את האמון בשלושת יועציו כיוון שלא עדכנו אותו על החשדות נגד אשל. בדבריו, התגונן נתניהו נגד הטענות כי הוא לא היה מטפל ברצינות בפרשה, אם היא היתה מובאת לפתחו.

"מה שראוי בכל מערכת זה שאם יש חשד להטרדה צריך לפנות מיד לרשויות המוסמכות לרשויות החוק ולטפל בזה", אמר. "כך הייתי נוהג בדיוק באותה דרך. שלא יהיה שום ספק בעניין הזה. מה שאינו ראוי בכל מערכת זה שראש המערכת, במקרה הזה ראש הממשלה, אינו יודע שעניין מרכזי כזה מתרחש חודש וחצי והוא צריך לקרוא על זה בעיתונים".

היום בבוקר נפגש ראש מערך ההסברה היוצא יועז הנדל פעם נוספת עם ראש הממשלה נתניהו. הנדל סבר כי הפגישה, שהתקיימה לבקשת נתניהו, עשויה להסתיים בכך שראש הממשלה יבקש ממנו להישאר, אך גילה כי ההיפך הוא הנכון.

נתניהו שב ואמר להנדל כי יתקשה לשקם את האמון בו בעקבות העובדה שהוא התלונן נגד נתן אשל בלי לעדכן אותו על כך מראש. נתניהו רצה למעשה לשמוע שוב מהנדל לפרוטוקול כי הוא מתפטר, כיוון שלא רצה להיתפס כמי שפיטר את הנדל. השניים סיכמו כי הנדל יסיים את תפקידו בעוד כמה שבועות, כדי לקיים תהליך חפיפה עם סגנו לירן דן ולסיים כמה פרויקטים במטה ההסברה הלאומי.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

הנדל כינס אחר הצהריים את עובדי מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה ונפרד מהם. הוא הסביר כי לאחר שתי פגישות שקיים עם ראש הממשלה, הבין כי ללא יחסי אמון בינו לבין נתניהו הוא אינו יכול להמשיך ולשמש בתפקידו. הנדל עדכן את עובדיו כי הוא צפוי לעזוב לקראת סוף מארס.

שעה קלה לאחר מכן פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה לפיה לירן דן, סגנו של הנדל, יחליף אותו בתפקיד. דן יהיה ראש מערך ההסברה החמישי בשלוש השנים מאז שנכנס בנימין נתניהו לתפקיד ראש הממשלה. בחצי השנה האחרונה שימש דן כמנהל יחידת הדוברות במערך ההסברה, והיה אחראי על הקשר עם העיתונאים ועל מענה לשאילתות. דן, בן 35, שימש בעבר כסמנכ"ל בחדשות ערוץ 2, כעורך אתר האינטרנט של חברת החדשות וכעורך מהדורת החדשות המרכזית.

רה"מ נתניהו עם מזכיר הממשלה צבי האוזר בישיבת הממשלהצילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ