בן ארי לא קיבל ויזה לארה"ב בגלל "חברות בארגון טרור"

בן ארי העריך כי האמריקאים מייחסים לו חברות בתנועת כ"ך. יו"ר הכנסת במכתב לשגריר ארה"ב: "רואים בחומרה את ההחלטה לפסול נציג ציבור נבחר"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הממשל האמריקאי סירב להנפיק אשרת כניסה לח"כ מיכאל בן ארי, בגין "חברותו בארגון טרור". בן ארי פנה לאחרונה לקונסוליה האמריקאית בבקשה לקבל ויזה, כדי שיוכל להשתתף בשני כנסים שנערכים השבוע בארה"ב, אחד מהם עוסק בעידוד העלייה לישראל. אלא שבתגובה לפנייתו, הבהירו לו נציגי הקונסוליה כי לא יקבל אשרה, על בסיס סעיף המתיר למשרד החוץ האמריקאי לאסור כניסתם של אישים שהיו מעורבים בפעילות טרור או שהיו חברים בארגון טרור במדינה זרה. בן ארי העריך כי הממשל האמריקאי מייחס לו חברות בתנועת כ"ך, שהוגדרה בארה"ב כארגון טרור.

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, זעם על ההחלטה העקרונית לאסור על חבר כנסת מן המניין את הכניסה לארה"ב. במכתב שהעביר לשגריר ארה"ב בישראל, דניאל שפירו, כתב ריבלין: "אני מבקש להביע את מחאתי נוכח ההחלטה ולבקש לשקול אותה מחדש". לדברי ריבלין, "מר בן ארי הוא חבר כנסת המייצג את סיעת האיחוד הלאומי, סיעה לגיטימית לחלוטין בפרלמנט הישראלי. כנציג ציבור נבחר במדינת ישראל, ידידתה הקרובה של ארצות הברית, אסור להכיר בו כחבר ארגון טרור או למנוע ממנו לבקר בארצות הברית. אנו רואים בחומרה את ההחלטה לפסול נציג ציבור נבחר של מדינת ישראל, בה מתנהל משטר דמוקרטי".

עשו לנו לייק וקבלו את החדשות המעניינות ביותר, ישירות לפייסבוק

    ח"כ בן ארי אמר היום בתגובה להחלטה: "הממשל בארה"ב, המקבל בזרועות פתוחות את אחמדינג'אד שקורא להשמדת ישראל, את אבו מאזן שתיכנן את רצח הילדים במעלות, ואת אחמד טיבי שמעודד שהידים בהתלהבות, בחר לחסום את דרכי להיפגש עם קהילות יהודיות בארה"ב ולעודד עלייה לישראל, בטענה שאני טרוריסט. עכשיו ניתן להבין שהעיוורון האמריקאי שאינו מבחין מי טרוריסט המאיים על שלום העולם, הוא שהביא עליהם את הפיגועים הנוראים שלאחד עשר בספטמבר".

    משגרירות ארה"ב נמסר כי הם לא מגיבים על בקשות למתן ויזה, בשל פרטיותו של המבקש.

    תגובות