12.5 שנות מאסר לפלסטיני שביצע פיגוע דקירה ליד חברון, נורה ונדרס

בפיגוע שהתרחש בנובמבר 2009 בתחנת הדלק בכניסה לקריית ארבע, נפצעו שניים מהעובדים וכן המבצע, וסים מסוודה, שקיבל היום עונש קל

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בית המשפט הצבאי בעופר גזר היום (ראשון) עונש קל של 12.5 שנות מאסר על וסים מסוודה, שהורשע בשני ניסיונות רצח על רקע לאומני בתחנת הדלק בקריית ארבע בנובמבר 2009. מסוודה עצמו נורה על ידי מאבטח וחייל שעברו במקום ונדרס בעת ששכב על הקרקע.

מסודה, תושב חברון, לקח מונית לתחנת הדלק בכניסה לקריית ארבע, הוא נכנס לקיוסק שבתחנת הדלק, ודקר את תמר מזרחי, בעלת המקום בצווארה, ואת אחד המתדלקים, משה סלפתי. לאחר מכן הוא נורה משלושה כדורים על ידי המאבטח בתחנה וחייל שעבר במקום.

לזירת האירוע הגיעו כוחות ביטחון רבים שהקיפו את מסוודה בזמן ששכב על הארץ. בשלב זה, דוד מזרחי, בעלה של הנדקרת, דרס אותו שלוש פעמים במכוניתו, עד שנבלם. מסוודה אושפז ארבעה וחצי חודשים בבית החולים הדסה עם פגיעות באיברים פנימיים בבטן ושברים ברגליים.
בעקבות הפרשה, הוגש כתב אישום נגד מזרחי בגין ניסיון רצח, אך בסופו של דבר הוא הגיע לעסקת טיעון, הורשע בחבלה חמורה, ונגזרו עליו עבודות שירות. נגד מסוודה הוגש כתב אישום לבית המשפט הצבאי בעפר, והוא הורשע בשתי עבירות של ניסיון רצח.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בשיקולים לעונש, כתבו השופטים – רב-סרן אמיר דהאן, רב-סרן זאב אפיק וסרן גרשון גונטובניק, כי החליטו לתת הקלה משמעותית בעונשו בשל הלינץ' שבוצע בו, והוא ירצה רק 12 וחצי שנות מאסר, יחד עם פיצויים לקורבנות.

השופט דהאן ציין בפסק הדין כי "אין ספק כי מדובר בפגיעה קשה ולא חוקית שנפגע הנאשם בהיותו מוטל חסר אונים במשמורת של כוחות הביטחון. ואכן התנהגות זו, של השבת הדורס לרכב שבו דרס, כשהרכב בשליטתו, המפתחות בידיו וכשקורבנו עדיין מוטל לפניו, נראית מוזרה, תמוהה ונוגדת כל רציונל של בדיקה חקירה או אבטחה של אנשי חוק שעבירה חמורה (דריסתו של הנאשם) בוצעה זה עתה לנגד עיניהם... אתי כי בסוג זה של פגיעה קשה ובלתי לגיטימית בנאשם עובר לביצוע העבירה יש להעריך את הפחתת העונש הראויה באופן של "מתן הקלה ניכרת ובוודאי לא זניחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ