ביום ראשון: טיוטת דו"ח המבקר תועבר לברק ולאשכנזי

השניים יקבלו את הטיוטה המלאה ויוכלו להעיר את הערותיהם; מעורבים אחרים יקבלו את החלקים מהמסמך הנוגעים להם

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
עמוס הראל

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יעביר ביום ראשון את טיוטת הדו"ח בעניין פרשת מסמך הרפז לשני המעורבים העיקריים בפרשה, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכזי. כך הודיע הבוקר משרד המבקר.

מסירת הטיוטה תוכננה להתקיים השבוע אולם היא נדחתה עקב נסיעותיהם של השניים לחו"ל. ברק ואשכנזי יקבלו מידי המבקר את הטיוטה המלאה של הדו"ח ויוכלו להעיר הערות בטרם יתפרסם הדוח הסופי, בתוך חודשים אחדים. כמה מעורבים אחרים בפרשה יקבלו קטעים מן הדוח המתייחסים למעשיהם.

פרשת הרפז התפוצצה באוגוסט 2010, בעקבות פרסומו בערוץ 2 של מה שתואר אז כ"מסמך גלנט" - מה שנראה תחילה כתוכנית שמטרתה לפגוע במעמדו של הרמטכ"ל המכהן באותה תקופה, גבי אשכנזי, למנות ליורשו את האלוף יואב גלנט ולסכל את סיכוייהם של המתמודדים האחרים על התפקיד, האלופים בני גנץ וגדי אייזנקוט. החקירה המזורזת של המשטרה בפרשה הסתיימה בהודאתו של סגן-אלוף (מיל') בועז הרפז, מקורבו של אשכנזי, בזיוף המסמך. מאז הציג הרפז גרסאות סותרות בפרשה, שבחלקן התנער מהודאתו בזיוף.

בדיקת המבקר בפרשת הרפז התארכה הרבה מעבר למצופה. הטיוטה תושלם לאחר יותר משנה וארבעה חודשים. הבדיקה - שאותה ריכזו לינדנשטראוס, ראש החטיבה הביטחונית במשרדו, האלוף (במיל') יעקב (מנדי) אור וצוות מצומצם של החטיבה - כללה ראיונות עם כ-350 איש. במוקד הפרשה עומדת, ככל הנראה, דמותו של הרפז והקשר עם סביבת אשכנזי, ובראשה הרמטכ"ל לשעבר ועוזרו, אלוף-משנה ארז וינר.

ואולם, הבדיקה עסקה גם במערכת היחסים העכורה בין שר הביטחון, אהוד ברק, לבין אשכנזי בפרשת מינוי הרמטכ"ל (תחילה גלנט ולאחר מכן, עם ביטול מינויו בשל הסתבכותו בפרשת הקרקעות במושב מגוריו עמיקם - מינוי בני גנץ) ובתפקוד מערך המ"מ (מבצעים מיוחדים) באמ"ן, שבו שירת הרפז שנים ארוכות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ