נתניהו התקפל: נדחתה למושב הקיץ ההצבעה על חוק התכנון והבנייה

מדובר בשינוי משמעותי בעמדת רה"מ שהתעקש, עד אתמול, להשלים את ההצבעה על 600 סעיפי החוק השנוי במחלוקת במליאת הכנסת כבר בשבועיים הקרובים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לדחות את ההצבעה על חוק התכנון והבנייה עד לכנס הקיץ של הכנסת, בחודש מאי. מדובר בשינוי משמעותי בעמדת ראש הממשלה, שהתעקש, עד אתמול, להשלים את ההצבעה על 600 סעיפי החוק השנוי במחלוקת במליאת הכנסת כבר בשבועיים הקרובים.

על פי ההבנות, הוועדה המשותפת לפנים ולכלכלה תידרש להשלים את דיוניה על החוק - הנחשב לגולת הכותרת של הממשל הנוכחי - עד לסוף כנס החורף, ב-21 במארס. ההצבעה במליאה בקריאה שניה ושלישית תידחה לשבוע הראשון של כנס הקיץ.

בשבועות האחרונים חשש נתניהו כי אם יאפשר את דחיית ההצבעה על החוק לכנס הקיץ, הוא יתקשה לגבש תמיכה בו, בשל אווירת הבחירות וניסיונן של השותפות הקואליציוניות ״לסחוט״ הישגים בתמורה לתמיכתן בחוק.

רה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכודצילום: אוליבייה פיטוסי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

נתניהו שינה את עמדתו, בין היתר, לאחר שתכניתו המקורית לאלץ את הוועדה לקיים את דיוניה על החוק כבר השבוע נכשלה; משרד הפנים פרסם את הנוסח הסופי של החוק באיחור רב, רק בסוף השבוע האחרון. ראשי סיעות האופוזיציה זעמו על כך שלא ניתן להן מספיק ללמוד את החוק, וארגון אדם, טבע ודין עתר לבג״צ בנושא. יו"ר הכנסת, רובי ריבלין ויו"ר הוועדה, אמנון כהן (שס) החליטו לדחות את דיוני הוועדה ולאפשר לח"כים ארכה של שבועיים לפחות ללימוד סעיפי החוק.

בקואליציה חששו שקיום ההצבעה בשבוע האחרון של כנס הקיץ תפגע ביכולתם ״לנקות שולחן״ ולהעביר חוקים דחופים אחרים, משום שהדיונים על אלפי ההסתייגויות לחוק ״ייסתמו״ את דיוני המליאה ומחלקת הייעוץ המשפטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ