שנה אחרי הטבח |

אלפים התייחדו עם זכר משפחת פוגל

"אסור לנו לבנות ביהודה ושומרון רק כתגובה למעשי טרור. מחובתנו לבנות את יהודה ושומרון כל יום ויום", אמר יו"ר הכנסת ריבלין בטקס באיתמר

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

אלפי בני אדם התכנסו הערב באיתמר, לציין שנה לטבח באיתמר בו נרצחו חמשה מבני משפחת פוגל.

לזכרם נחנך בהתנחלות בית מדרש שנקרא על שם אהוד, והוכנסו מספר ספרי תורה. לאירוע הגיעו אישים רבים, בינהם יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, השרים יעקב נאמן, ישראל כץ ודניאל הרשקוביץ, מפקד פיקוד מרכז היוצא אבי מזרחי והנכנס ניצן אלון, מזכיר הממשלה צבי האוזר, יו"ר מועצת יש"ע דני דיין וראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה.

השר כץ אמר בדבריו כי "בימים האלה לפני כעשרים שנה הלך לעולמו מנחם בגין. זכורה לנו אמירתו כאשר העתיקו את הישוב אלון מורה הוא אמר עוד יהיו הרבה אלוני מורה ואכן קמו הרבה אלוני מורה".

הטקס לציון שנה להירצחם של בני משפחת פוגל באיתמר צילום: תומר אפלבאום

"אני מתחייב שיקומו עוד הרבה איתמר בשומרון, בבנימין ויהודה ובכל ארץ ישראל. זו התשובה האמיתית לרצח. לא בדרך השכנוע - כי אי אפשר לשכנע אותם, אלא בדרך המעשה. זו ההנצחה הרוחנית והמעשית. נבנה עוד ועוד לזכר משפחת פוגל מתוקף הזכות שיש לנו על ארץ ישראל".

יו"ר הכנסת ריבלין הוסיף "אסור לנו לבנות ביהודה ושומרון, רק כתגובה למעשי טרור. מחובתנו לבנות את יהודה ושומרון, ואת ארץ ישראל כולה, כל יום ויום. זוהי מצוות התורה וזוהי מצוות הציונות. כדי לבנות את ארץ ישראל לא צריך תירוצים, לא הצדקות, ובוודאי שלא עוד מעשי טרור".

ריבלין קרא שלא להרוס בתים ביהודה ושומרון, ואמר: "ביתורה של הארץ הזו לגזרים, יביא עליה רק מוות ויצור עוול רוחני, גיאוגרפי, היסטורי ואנושי. מחובתנו לבנות, ולא להרוס, אף לא בית אחד שהוא עולם ומלואו. נשאיר לאחרים את מלאכת החורבן, את מלאכת ההרס. אנחנו נתמקד בבניין. זה מה שידעו אודי ורותי לעשות, כשנעקרו מנצרים, ובאו לבנות ולהבנות כאן. אודי ורות שהאמינו כל כך בכוח הבניין של עם ישראל". באירוע הוקראו גם מכתבים משמעון פרס ובנימין נתניהו, ששיבחו את משפחת פוגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ