המזכיר הצבאי נענה לבקשת נתניהו להאריך כהונתו בלשכת ראש הממשלה

האלוף יוחנן לוקר, שלא ננזף בפרשת אשל וסירב לתפקיד נספח צה"ל בוושינגטון, ישאר בלשכת רה"מ עוד כמה חודשים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש ממזכירו הצבאי, האלוף יוחנן לוקר, להמשיך בתפקידו כמה חודשים נוספים, כך נודע הערב (רביעי). לדברי פקיד ישראלי בכיר, לוקר השיב בחיוב לבקשה. לדברי הגורם, ראש הממשלה המעריך את לוקר מעוניין בכך שהוא ימשיך בתפקידו "בתקופה מורכבת מבחינה מדינית וביטחונית".

לוקר הוא איש חיל האוויר, ויש להניח כי העובדה שנתניהו מעוניין להשאירו בלשכה קשורה לאפשרות כי בחודשים הקרובים תבצע ישראל פעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של איראן.

לוקר היה אחד משלושת הבכירים בלשכת נתניהו שהתלוננו נגד ראש הלשכה נתן אשל. בניגוד לשני היועצים האחרים, הדובר יועז הנדל ומזכיר הממשלה צבי האוזר, נתניהו לא נזף בלוקר ולא האשים אותו בכך שמעל באמונו כשלא עדכן אותו על הפרשה.

לוקר סיים בחודש ינואר שנתיים בתפקיד. הוא התמודד על תפקיד חיל האוויר, אך הפסיד לאלוף אמיר אשל. ללוקר הוצע תפקיד נספח צה"ל בוושינגטון אך הוא דחה את ההצעה מסיבות אישיות.

נתניהו, האוזר ולוקר (מימין)צילום: תצלום: אבי אוחיון / לע"מ

בשבוע שעבר התייחס ראש הממשלה לראשונה בפומבי לקרע בלשכתו בעקבות פרשת אשל. נתניהו אמר כי המצב בלשכתו "קשה, כואב מבחינה אנושית, לא נוח ולא נעים" אך הוסיף כי "יש לנו אנשים טובים ונמצא את הדרך להתגבר על זה".

בדברים שנשא לפני מסיבת העיתונאים בה הוצגו מסקנות הוועדה לטיפול בריכוזיות במשק, שב והסביר נתניהו את הרקע לכעס שלו יועציו. "מה שראוי בכל מערכת זה שאם יש חשד להטרדה צריך לפנות מיד לרשויות המוסמכות לרשויות החוק ולטפל בזה", אמר. "כך הייתי נוהג בדיוק באותה דרך. שלא יהיה שום ספק בעניין הזה. מה שאינו ראוי בכל מערכת זה שראש המערכת, במקרה הזה ראש הממשלה, אינו יודע שעניין מרכזי כזה מתרחש חודש וחצי והוא צריך לקרוא על זה בעיתונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ