חיים לוינסון

שר המשפטים, יעקב נאמן, חשף בניגוד לחוק, מעל דוכן הכנסת, את זהותם של שני עובדים בכירים בשירות הביטחון הכללי.

באוגוסט שעבר הציג שר המשפטים את הצעת חוק המאבק בטרור, חוק חדש הבא להחליף חלק מתקנות ההגנה לשעת חירום, והמבקש להסדיר אספקטים שונים להגדרת ארגוני טרור, כספי טרור, חברות בארגונים כאלה וכיוצא באלה.

לאחר הצגת החוק, נתן נאמן קרדיט לעוסקים במלאכה ומנה בין היתר את רחל גוטליב, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה; שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה; נמרוד קרין מהפרקליטות הצבאית, ויצחק ואכטל ממשרד הביטחון. נאמן ציין גם את שמותיהם המלאים של "א"ב, היועץ המשפטי לשב"כ, וד"ג סגן היועץ המשפטי לשב"כ". כל המידע נמצא באינטרנט באתר הכנסת.

על פי חוק השב"כ, חשיפת שמותיהם של עובדי שירות הביטחון הכללי - בעבר או בהווה - מהווה עבירה פלילית. החוק קובע כי "זהות עובדי השירות והפועלים מטעמו בעבר או בהווה הם חסויים וגילוים או פרסומם אסור".

נאמן. כל המידע נמצא באתר הכנסתצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

החוק קובע עוד כי "מפרסם מידע חסוי לפי חוק זה ללא היתר - דינו שלוש שנים מאסר. הביא לפרסום ברשלנות - דינו מאסר שנה". יש לציין, כי השניים שנאמן הזכיר בשמותיהם פרשו מתפקידם. ואולם שמותיהם ותפקידים אסורים עד היום בפרסום.

בשירות הביטחון הכללי יש אגף גדול של ייעוץ משפטי, שנוצר בעקבות ועדת לנדוי. הוא מונה כמה עשרות עורכי דין. מלבד ליווי ייעוץ וחקיקה, האגף עוסק בסוגיות ביטחוניות רגישות ביותר, בין היתר אישור התנקשויות ("סיכולים ממוקדים"), צווי הרחקה, צווי מעצר מינהלי, הצגת מידע חסוי לפני בית המשפט וכיוצא באלה.

משירות הביטחון הכללי לא נמסרה תגובה לידיעה. גם שר המשפטים נאמן לא מסר תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ