עבאס ידרוש מנתניהו הבהרות לגבי תהליך השלום עם שובו מארה"ב

באיגרת יפרט יו"ר הרשות את הצעדים שהפלסטינים מצפים מישראל לעשות. ברשות מעריכים שישראל לא תענה לאיגרת ותסתפק בהצהרות

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

הרשות הפלסטינית מתכוונת לשלוח לישראל איגרת שבה תדרוש הבהרות בנוגע למו"מ בין הצדדים, מייד עם שובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ממסעו לארצות הברית וקנדה. כך מסרו מקורות פלסטיניים בכירים לעיתון אל-אייאם.

באיגרת יבקש יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן) הבהרות באשר לתהליך השלום. בעקבות תשובת ישראל לאיגרת הרשמית תקבל ההנהגה הפלסטינית החלטה באשר להמשך צעדיה מול ישראל. שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאלכי אמר לעיתון כי באיגרת ייכתב כי לישראל יש התחייבויות על פי ההסכמים שנחתמו בין הצדדים, שהיא אינה ממלאת, בעוד הרשות עומדת בחלקה בהסכמים.

עבאס כבר עדכן בחודש שעבר את הליגה הערבית כי בכוונתו לשלוח איגרת זו לנתניהו. אל-מאלכי הוסיף כי האיגרת תבהיר את הצעדים הנדרשים לביצוע מצד ישראל, והרשות תצפה לתשובה שתקבע האם ישראל מקבלת או דוחה את הדרישות הללו. עם זאת, הוא הדגיש כי ברשות מעריכים שישראל תנסה להמעיט בחשיבות האיגרת, לא תמהר להגיב עליה ותסתפק בהצהרות שונות, לדבריו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אבו מאזןצילום: רויטרס

מאלכי הוסיף כי ברשות ממתינים עדיין לתשובת חברות מועצת הביטחון לבקשה הפלסטינית לשלוח את נציגיהן לשטחים הפלסטיניים כדי לעמוד מקרוב על המצב.

בשבוע שעבר טענו בכירים ברשות כי בכוונתה לשקול מחדש את ההסכמים עם ישראל, לנוכח מה שהם מכנים ההפרות החוזרות ונשנות של ישראל של ההסכמים המדיניים. חבר הוועד הפועל של אש"ף, חנא עמירה, אמר כי בכוונת הרשות לשקול מחדש את שיתוף הפעולה שלה עם ישראל בתחומים הביטחוני והכלכלי, ולהפעיל את "ההתנגדות העממית" נגד הכיבוש הישראלי. כמו כן נאמר כי הרשות תבחן את אפשרות לפנות מחדש למועצת הביטחון והעצרת הכללית של האו"ם, בעקבות כישלון השיחות המדיניות עם ישראל, ובמידה והתשובות שיקבלו מנתניהו לא יניחו את דעתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ