שר החוץ אביגדור ליברמן הציע סיוע הומניטרי לאזרחי סוריה

משרד החוץ פנה לצלב האדום בהצעה להעביר דרכו סיוע. "זוהי חובתנו המוסרית להושיט לפחות עזרה הומניטרית", אמר השר ליברמן

ברק רביד
צבי בראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
צבי בראל

משרד החוץ הישראלי הציע היום (ראשון) להעביר סיוע הומניטרי לאזרחי סוריה."מדינת העם היהודי אינה יכולה לשבת בלי לעשות דבר בעת שבמדינה שכנה מתרחשות זוועות ואנשים מאבדים את עולמם", אמר שר החוץ, אביגדור ליברמן. דבריו של השר מגיעים על רקע הפצצות כבדות של חיל האוויר הסורי על ריכוזי אוכלוסייה מצפון לחומס, היום.

"גם אם מטבע הדברים ישראל איננה יכולה להתערב בנעשה במדינה עמה אין לנו קשרים דיפלומטיים, זוהי חובתנו המוסרית להושיט לפחות עזרה הומניטרית ולעורר את העולם לפעול להפסקת הטבח", הוסיף השר ליברמן.

משרד החוץ פנה לארגון הצלב האדום הבינלאומי והציע כי ישראל תעביר באמצעותו סיוע הומניטרי לאזרחי סוריה. נציגי הצלב האדום השיבו כי לאחר שיבחנו הצרכים, תועבר לישראל תשובה מפורטת.

במקביל להפצצות של ריכוזי האוכלוסייה ממשיך היום צבאו של בשאר אסד לבצע פעולות טיהור בחומס עצמה ובעיקר ברובע באבא עאמר. פעילי זכויות אדם בחומס מדווחים על מעשי רצח, הוצאות להורג ואונס שמבצעים חיילי הצבא הסורי באזרחים ברובע, שהיה במשך חודש סמל להתנגדות לאסד ואשר נחסם בפני ביקורי הצלב האדום.

צילום: אי-אף-פי

הצלב האדום הצליח להביא סיוע לאזורים מסביב לשכונה, אולם כניסתו אליה נחסמה. זאת למרות שקיבל אישור רשמי לכניסה. "יש לנו אור ירוק, אנחנו מקווים להיכנס. אנחנו מקווים שהיום הוא היום", אמר דובר הארגון בדמשק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ