פאנטה: כשכל הדרכים האחרות ייכשלו, נפעל נגד איראן

בנאומו בכנס איפא"ק אמר שר ההגנה האמריקאי כי על ישראל וארה"ב לפעול במשותף נגד האיום האיראני: "אנו רוצים שהדיפלומטיה תעבוד, אבל נשמור על כל האופציות"

ברק רביד
וושינגטון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
וושינגטון

שר ההגנה האמריקאי, לאון פאנטה, אמר בנאומו בפני ועידת איפא"ק כי "כאשר כל הדרכים האחרות ייכשלו, אנחנו נפעל נגד איראן". פאנטה ציין בנאומו כי על ישראל וארה"ב לפעול יחדיו כדי לטפל באיום האיראני ואמר כי  "לארה"ב חייב להיות תמיד את אמונה הבלתי מעורער של ישראל. אנחנו חזקים יותר כאשר אנחנו פועלים כאחד וכאשר אנחנו עובדים יחד". עוד אמר שר ההגנה כי "אנחנו רוצים שהדיפלומטיה תעבוד, אבל אנחנו נשמור על כל האופציות על השולחן, כולל האופציה הצבאית".

פאנטה אף שיגר מסר למועמדים הרפובליקאים לנשיאות, שדיברו לפניו בוועידה, ותקפו את ממשל אובמה בנושא האיראני. "בעיר הזאת קל לדבר בצורה קשוחה, אבל הרבה יותר קשה לפעול בצורה קשוחה", אמר פאנטה. שר ההגנה האמריקאי שיבח את שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לארה"ב, ואמר כי אחרי חיסול בן לאדן, הטלפון הראשון שקיבל היה מחבריו במוסד הישראלי, שבירכו אותו על המבצע המוצלח.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

אתמול אמר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לראש הממשלה בנימין נתניהו כי יש לישראל ולארה"ב מטרה זהה של עצירת איראן מהשגת נשק גרעיני. "אין לי כל כוונה לנסות ולהכיל את הנושא האיראני", אמר אובמה לנתניהו. "אני חושב שיש זמן לדיפלומטיה ובכל מקרה איני מוריד אף אופציה מהשולחן, כולל אופציה צבאית".

לפני כחודש דיווח הוושינגטון פוסט כי פאנטה מוטרד מאוד מהאפשרות כי ישראל תתקוף את מתקני הגרעין של איראן בחודשים הקרובים. לפי הפרסום, פאנטה מאמין כי יש סבירות גבוהה שישראל תתקוף באפריל, מאי או יוני – לפני שאיראן תיכנס למה שישראל מגדירה כ"אזור חסינות".

בכתבה צוין כי ישראל חוששת שבקרוב מאוד לאיראנים יהיה מספיק אורניום מועשר במתקנים התת קרקעיים כדי לייצר נשק, וכי בשלב זה, רק לארה"ב יהיו את הכלים הצבאיים לעצור את פרויקט הגרעין.

תגובות