הארץ
הארץ

המוסד הזהיר את טורקיה כי נציגויות ישראל במדינה עשויות להיות מטרה לפיגועים, כך דיווחה אתמול (רביעי) רשת NTV הרוסית.

במכתב שנשלח מהמוסד לטורקיה נמסר כי כוח אל-קודס, המשתייך למשמרות המהפכה באיראן, מתכנן מתקפה על מטרות ישראליות במדינה, בדומה לפיגוע בניו דלהי ולניסיונות הפיגוע בתאילנד ובגיאורגיה. על פי הדיווח, ארבעה איראנים חמושים בנשק ובחומרים שיכולים לשמש לתקיפות נכנסו לטורקיה מאיראן. גורמים בארגון המודיעין הטורקי סירבו לבקשת העיתון הורייט לאשר או להכחיש את הדיווח ברשת הרוסית.

אתמול הודיעה משטרת הודו כי עצרה חשוד נוסף במעורבות במתקפה על שגרירות ישראל בניו דלהי. סייד מוחמד קזאמי, עיתונאי בן 50 נעצר ונחקר בחשד כי הוא יזם את המתקפה על המטרות הישראליות.

בפיגוע, ב-13 בפברואר, נפצעה טלי קורן-יהושע, אשתו של שליח משרד הביטחון בהודו. קורן-יהושע נסעה באחד מרכבי השגרירות לאסוף את ילדיה מבית הספר, כאשר אופנוען אלמוני הצמיד מטען חבלה לחלק האחורי של המכונית ונמלט. הפיצוץ ארע באותו יום בו התגלתה פצצה ברכבו של דיפלומט ישראלי בגאורגיה. יום לאחר מכן, ארעו בבנגקוק סדרת פיצוצים בהם נפגעו אזרחים איראניים. משטרת תאילנד העריכה כי מדובר ב"תאונת עבודה", וישראל טוענת כי איראן היא שעומדת מאחורי הפעולות.

הפיגוע בניו דלהיצילום: אי–פי

לפני כחודשיים, דיווח העיתון הטורקי "זמאן" כי יחידות מודיעין במדינה הזהירו שאנשי גיס אל-קודס האיראני, המשתייכים למשמרות המהפכה, מתכננים לשלוח לטורקיה חוליה שתבצע פיגועי טרור נגד שגרירות או קונסוליה אמריקאית במדינה.

לפי הדיווח, רשויות הביטחון הזהירו את אנשי המשטרה הטורקית בכל 81 המחוזות במדינה כי עליהם לשמור על עירנות לנוכח האיום לפיגוע. המודיעין הצביע על אפשרות כי ייתכן והקבוצה האיראנית מתכננת לפוצץ את השגרירות או הקונסוליה האמריקאית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ