ברק מתכוון להגדיר את מערכות היירוט כ"פרויקט חירום לאומי"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל בני גנץ וראש השב"כ יורם כהן, קיימו אתמול הערכת מצב, ובסיומה מנו כמה הישגים שהושגו עד כה: פגיעה בבכירי ועדות ההתנגדות, על אף שאנשיהם ממשיכים לירות לעבר ישראל, בעיקר בטווחים הקצרים; פגיעה קשה יחסית בדרג המבצעי של ארגון הג'יהאד האסלאמי, בעיקר באלו המבצעים ירי רקטי לעבר ישראל; וכן הישגי ההגנה האקטיבית. אתמול ציין ברק כי הוא מתכוון לדרוש להגדיר את מערכות היירוט הרב-שכבתית נגד טילים ורקטות כ"פרויקט חירום לאומי", ובכך להאיץ את הייצור והפריסה של סוללות נוספות של מערכת כיפת ברזל. כזכור, סוללה רביעית של "כיפת ברזל", הנקראת "דורס", נמצאת בשלבים מתקדמים של קליטה בשורות החיל, וצפויה להיכנס לשימוש מבצעי כבר בשבועות הקרובים.

לצד זאת, הנחיית הדרג הצבאי היא להמשיך ולתקוף ברצועה בתגובה לכל ירי לכיוון ישראל. ברק הזהיר אתמול כי "ההסלמה הנוכחית עלולה להתארך", ואילו גנץ ציין בטקס החלפת מפקד פיקוד המרכז כי "צה"ל הגיב וימשיך להגיב עוצמה ובנחישות נגד כל ירי לעבר שטחה הריבוני של מדינת ישראל. איננו מעוניינים בהסלמות לכשעצמן, ורואים בחמאס כמי שנושא באחריות לכל המתרחש ברצועת עזה".

בתוך כך, בצה"ל הפנו אצבע מאשימה גם לתמיכה איראנית במתרחש ברצועה, שלדברי בכירים בצבא ממשיך לתמוך ולממן גם בימים אלו את ארגון הג'יהאד האסלאמי. לצד זאת, מאמצי התיווך להפסקת האש נמשכים, אך בצבא הבהירו כי "כל זמן שיש ירי ההחלטה היא להמשיך ולפעול באופן נחוש ולפגוע ככל שניתן".

בעקבות האירועים האחרונים ביטל הרמטכ"ל את נסיעתו לכנס ה"דינר" השנתי בניו יורק של ארגון ה-FIDF, שמתקיים השבוע. מצה"ל נמסר כי בהמשך השבוע, בהתאם להערכת מצב, תתקבל החלטה בנוגע לנסיעה.

תגובות