חוזרים לשגרה: פיקוד העורף החליט לחדש את הלימודים בדרום

רקטה פגעה הערב בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. "שקט יביא שקט", אמר נתניהו, "מי שיפר אותו - הכוונת שלנו תמצא אותו"

למרות הפסקת האש, רקטת גראד פגעה הערב (רביעי) בנתיבות. קודם לכן החליט פיקוד העורף כי הלימודים במוסדות החינוך בדרום יתחדשו מחר לאחר שהופסקו מאז תחילת השבוע בשל ירי הרקטות מרצועת עזה. בהערכת מצב שקיים הערב פיקוד העורף הוחלט כי 207 אלף התלמידים בערים באר שבע, אשקלון, אשדוד, אופקים והמועצות האזוריות במרחק 40-7 קילומטרים מעזה יכולים לשוב לבתי הספר. גם באוניברסיטת בן גוריון יחודשו הלימודים. הירי, עם זאת, נמשך גם הערב. רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בכנס המנכ"לים של משרדי הממשלה בירושלים הערב כי אם ארגוני הטרור בעזה יפרו את הרגיעה פעם נוספת ישראל תגיב בחריפות. "המסר שלנו ברור: שקט יביא שקט", אמר נתניהו. "כל מי שיפר אותו או אפילו ינסה להפר אותו - הכוונת שלנו תמצא אותו".

מאז שהחל סבב הלחימה האחרון בדרום ביום שישי נורו קרוב ל-200 רקטות לעבר שטחי ישראל. בסך הכל זוהו 167 נפילות של רקטות בשטח ישראל. מצה"ל נמסר היום (שלישי) כי חיל האוויר תקף 37 מטרות ברצועת עזה מיום שישי, ביניהן 19 חוליות שעמדו לשגר רקטות ו-18 מחסנים לייצור ואחסון אמצעי לחימה ובורות שיגור. 

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, התייחס הבוקר ללחימה בדרום במהלך ביקור בבסיס הקליטה והמיון בתל השומר. הוא ציין כי במהלך הסבב הנוכחי נהרגו 26 פלסטינים, שלדבריו 22 מהם אויבים מובהקים, ו-4 מההרוגים הם אזרחים שנהרגו כתוצאה מכך שהיו בסביבת הלחימה. "זו התוצאה כשהאויבים פועלים בתוך סביבה אזרחית", אמר, "אנחנו לא משתמשים בכוח שלנו סתם, הפעלנו בשלושת הימים האחרונים פרומיל מהכוח שלנו ונדע להפעיל אותו ככל שנצטרך". גנץ ציין כי צה"ל נמצא במעקב אחר מה שקורה בדרום ויפסיק את פעילותו בהתאם לפעילות ארגוני הטרור בעזה. "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר, השקט יענה בשקט ואש תענה באש", אמר.

הסבב האחרון היה הקשה ביותר מאז עופרת יצוקה. באוקטובר 2011, על רקע שחרורו של גלעד שליט, נורו כ-56 רקטות לעבר שטחי ישראל, ובאוגוסט האחרון, בעקבות פיגוע הטרור סמוך לאילת, נורו כ-171 רקטות לעבר שטחי ישראל. ב-2010 נפלו בממוצע 16 רקטות בחודש, וב-2009 נפלו בממוצע 18 רקטות בחודש.

8 מתוך 8 |
ילד פלסטיני שנפצע בתקיפת צה"ל ברצועהצילום: אי-אף-פי
1 מתוך 8 |
סוללת כיפת ברזל, הבוקרצילום: ניר כפרי
2 מתוך 8 |
שיגור טיל ממערכת כיפת ברזל

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

הלילה הודיע גורם מצרי על הסכמה בין ישראל לפלגים הפלסטינים בנוגע להפסקת אש שהחלה ב-1:00 בלילה. מאז נורו שלוש רקטות לעבר המועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב ואשכול. לדברי הבכיר, ישראל התחייבה להפסיק את החיסולים וההפצצות ברצועת עזה, אך בישראל הכחישו דיווח זה.

כ-50 רקטות נורו אתמול מרצועת עזה על דרום הארץ, מתוכן 11 יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". מדובר ביום הירי האינטנסיבי ביותר מאז החלה ההסלמה הנוכחית, עם טווחי רקטות הרחוקים ביותר בימים האחרונים. שני בני אדם נפצעו באורח קל ו-6 לקו בחרדה כתוצאה מרקטה שפגעה בעיר אשדוד. נזק נגרם לחנויות ולמכוניות סמוכות בעיר. רקטה שפגעה באזור גדרה גרמה לנזק למכוניות, ואחת נוספת שפגעה מוקדם יותר במועצה האזורית אשכול גרמה לנזק קל למבנה שם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ