שטייניץ וישי יתייצבו לשימוע אחרון לפני פרסום הדו"ח הסופי על השריפה בכרמל

לקראת השימוע העביר מבקר המדינה לכל אחד מהשרים קטעים מתגובת השר האחר. מקורבי אחד מהם הגדירו את הקטעים כעימות חזיתי בין שר האוצר לשר הפנים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי, יתייצבו בשבוע הבא בפני מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ל"שימוע" האחרון לפני פרסום הדו"ח הסופי בנוגע לאסון הכרמל.
לקראת השימוע, העביר לינדנשטראוס לכל אחד מהשרים קטעים מתגובת השר האחר, בנקודות שבמחלוקת, על מנת שכל שר יוכל לתקוף בשימוע באופן ישיר את עמדתו של השר האחר ולהתייחס אליה. מקורבי אחד השרים התייחסו לקבלת החומר כאל עימות חזיתי בין ישי לשטייניץ. לשטייניץ נשלחו קטעים מתגובתו של ישי בו לכאורה מודה שר האוצר כי הוא התנה מתן כספים למערך הכיבוי וכספים שנועדו למוכנות שירותי הכיבוי בשעת חירום, ברפורמה מקיפה.
לישי הוצגו, בין השאר, קטעים מתגובתו של שטייניץ למבקר וכן מתגובת משרד האוצר, ולפיהם הוא ואנשי האוצר טוענים כי ישי היה צריך לעשות שימוש בכספי הרזרבה של משרד הפנים לטובת תקצוב נוסף של מערך הכבאות, פעולה שיכלה לסייע בהיערכות המערך.
ממשרד המבקר אישרו שהועברו החומרים כדי שהמבוקרים יוכלו להתכונן לשימוע וכי החומרים הועברו "למען עשיית הצדק". השימוע של שטייניץ יתקיים ביום ראשון ואילו של ישי ביום רביעי בשבוע הבא.
בחודש שעבר העביר לינדנשטראוס את הטיוטה הסופית של דו"ח אסון השריפה בכרמל למבוקרים, כדי לקבל את תגובתם לפני פרסום הדו"ח הסופי בתוך כמה שבועות. בטיוטה הסופית שנשלחה למבוקרים, קבע המבקר כי ישי ושטייניץ נושאים ב"אחריות מיוחדת" למחדלים החמורים שהביאו לרמת המוכנות וההיערכות הנמוכות של שירותי הכבאות. על פי הטיוטה, ישי אחראי לכשל המתמשך של מערך הכיבוי, ובין היתר נקבע כי לא היה די בכך שפעל להשיג לו תוספת משאבים. הדו"ח קובע כי היה עליו להיות מעורב במצב מערך הכבאות הקורס וליזום תיקון ליקויים מתקציב משרדו.
ביחס לשטייניץ נקבע כי הוא שגה כשהתנה תוספת תקציב למערך הכבאות ברפורמה רחבה, והתעלם מהחיוניות של מערך הכיבוי להצלת חיים, מהדחיפות בטיפול בעיותיו וממצבו הקשה.

אלי ישי ויובל שטייניץצילום: טס שפלן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ