חייל נוסף מגדוד 74 נותק מהכוח בעת פעילות בגדה

הכוח שפעל בגזרת בנימין, השאיר מאחור חייל בעת מרדף אחר גנבי מתכות. לפני כחודש הודח המג"ד לאחר שהשאיר חייל בכפר בודרוס בתום פעילות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

חייל מגדוד השריון 74 של חטיבה 188 ניתק מגע במהלך פעילות מבצעית שנערכה הערב (חמישי) בגדה המערבית. הפעילות נערכה סמוך לכפר רנטיס שבגזרת בנימין, במהלכה הבחינו הכוחות בגנבי מתכות, ועל כן החליט מפקד הכוח לקיים אחריהם מרדף. במהלך הפעילות מעד אחד החיילים לאחר שרגלו נתפסה בגדר תלתלית שהייתה במקום, ואילו שאר הכוח המשיך במרדף ומפקדיו איבדו איתו קשר עין. דקות לאחר מכן, כיתת כוננות אספה את החייל והם חברו אל הכוח הראשי.

לפני כחודש נותר חייל אחר מגדוד 74 מאחור, במהלך פעילות מבצעית אחרת שביצע הכוח בכפר בודרוס. אז היה מדובר בחייל השייך לחוליית הפיקוד של מפקד הגדוד. בעקבות המקרה, ולאחר תחקיר שנערך למפקד הגדוד, סא"ל מולי כהן, הוחלט להדיחו.

מפקד פיקוד הצפון, האלוף יאיר גולן, אליו כפוף הגדוד, סבר כי לאחר שמפקד הגדוד לא דיווח אמת לאחר היוודע פרטי המקרה, יש להדיחו מהפיקוד על הגדוד. עם זאת נקבע כי סא"ל כהן יוכל להמשיך בעתיד בצבא בתפקידי פיקוד ומטה אחרים. רק באחרונה מונה מפקד חדש לגדוד השריון 74, סא"ל עומר מורן, ששימש קודם לכן ראש ענף חיל השריון במרכז לאימונים באש, במקומו של סא"ל כהן.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר בפעילות מבצעי תאשר במהלכה בוצע מרדף אחר חשודים שלבסוף נתפסו. ככלל וכמקובל בצה"ל, לאחר כל פעילות, יבוצע תחקיר מבצעי מלא".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ