אחרי סוף-שבוע שקט

הלימודים בדרום מתחדשים הבוקר

אחרי שבוע ארוך שבו נאלצו הילדים להישאר בבית, יפתחו היום שוב בתי הספר והגנים. ארגון המורים משבית הלימודים בתיכונים באשקלון

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

אחרי סוף שבוע שקט, הוחלט אמש (שבת) לחדש היום את הלימודים בבתי הספר ובגנים בדרום. ארגון המורים העל יסודיים ישבית את הלימודים בכל התיכונים באשקלון, במחאה על כך שמורי בית הספר מקיף א' שהשתתפו בפעימה הראשונה של רפורמת עוז לתמורה, לא קיבלו תוספות שכר בגין הרפורמה מתחילת שנת הלימודים. בארגון הודיעו כי השביתה תימשך עד שהתשלום יוסדר.

בסוף השבוע פסק הירי לעבר הדרום. שלשום אמר אחמד אל מודלאל, בכיר בזרוע המדינית של הג'יהאד האסלאמי, לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען, כי הארגון מחויב להפסקת האש עם ישראל, אך יגיב לכל התקפה.

אל מודלאל אמר לסוכנות הידיעות כי ארגונו הסכים להפסקת האש לאחר שקיבל ערבויות ממצרים כי ישראל לא תנסה לחסל את פעיליו. "איננו בוטחים בכיבוש אלא בעמידתנו הנחושה וההתנגדות. איננו יכולים להפגין איפוק כאשר התקפות נמשכות כל העת על בני עמנו" הוסיף בכיר הג'יהאד.

הפסקת האש שנכנסה לתוקפה ביום שלישי האחרון הושגה בתיווך מצרי בתום ארבעה ימי לחימה בין הצדדים, אך למרות זאת נמשך הירי ותקיפות צה"ל גם כמה ימים אחרי כן. בכיר חמאס מחמוד א-זהאר אמר כי העקרונות והאסטרטגיה של ההתנגדות הפלסטינית לכיבוש הישראלי "תמשיך עד הניצחון ובכל הכוח".

ילד מתבונן בנזק שטיל גרם לקיר בבית ספר בדרוםצילום: אלי הרשקוביץ

    ביום שישי קרא יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אחמד באחר, לכל הסיעות והפלגים הפלסטינים "להתאחד בתגובה לתוקפנות הישראלית". לדבריו, ישראל איננה מעוניינת בהפסקת אש והיא רואה בעם הפלסטיני יישות שאינה צריכה להתקיים.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ