נתניהו חטף לסילבן את משתתפי הכנס

ראשי רשויות בצפון נערכים כבר חודשים לוועידת הגליל, אך אתמול הוזמנו לפתע גם לפגישה עם נתניהו באותה השעה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, ינאם היום בוועידת הגליל השישית. לאירוע, אחד החשובים שמקיים המשרד, נערכים כבר חודשים ארוכים, והשנה אף ישתתף בו נשיא המדינה, שמעון פרס. ואולם, ייתכן שחלק מראשי הרשויות המקומיות בגליל ייעדרו מנאומו של שלום. זאת, בשל הזמנה בהתראה קצרה לפגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנקבעה סמוך לנאום - בחיפה.

"זה מצב מביך", אמר אתמול ראש אחת הרשויות המקומית. "לוועידת הגליל הוזמנתי כבר לפני זמן רב, ואתמול הוזמנתי לפגישה עם נתניהו". ראשי רשויות נוספים אישרו כי אכן הוזמנו לפגישה כזאת, והיא אף מופיעה בסדר יומו המתוכנן של נתניהו היום.

"קורעים אותנו, ראשי הרשויות, לגזרים, זה לא הוגן לעשות לנו את זה", הוסיף הרב נסים מלכה, ראש עיריית קרית שמונה. לדבריו, "היה צריך לכבד אחד את השני ולתאם את זה. זה גורם לקרע בקרבנו, חברי הליכוד וראשי הרשויות". מלכה אמר כי ייסע מוועידת הגליל לפגישה עם נתניהו, כדי להעלות עניינים בוערים, ובהם דיור ותעסוקה.

לדברי אחד מעמיתיו של ראש עיריית נהריה - העיר המארחת את הוועידה - ז'קי סבג, "הוא פגוע מאוד מהזמנת ראשי הרשויות לחיפה, כי הוא השקיע המון בהכנות לוועידה". סבג עצמו בחר שלא להגיב לדברים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

סדר היום של נתניהו בחיפה - שכולל גם את "ועידת ראש הממשלה לשותפות וצמיחה" של הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי - ישפיע אף הוא על ההשתתפות בוועידת הגליל, כמו גם על היקף הסיקור התקשורתי שלה. לדברי ראש עיריית צפת, אילן שוחט, "מחר הוא יום המעשים הטובים ואני שמח שיש רצון והיענות להיפגש עם ראשי הרשויות". עם זאת, שוחט הוסיף כי "טוב היה אם היו משכילים לאחד כוחות, ולהיפגש עם כולנו בוועידת הגליל".

במשרד לפיתוח הנגב והגליל סירבו להגיב לדברים. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "כחלק מהדגש של ממשלת נתניהו על ההשכלה הגבוהה הכוללת השקעה של 7.5 מיליארד שקלים, ראש הממשלה יערוך מחר סיור בטכניון שם יוצגו לו פיתוחים רפואיים חדשים. לאחר מכן ייפגש עם ראשי רשויות איתם הוא נמצא בקשר שוטף. בהמשך ינאם בוועידת ראש הממשלה לשותפות וצמיחה של המגזר הערבי, אשר נועדה להציב את קידום המגזר במוקד כיעד לאומי אסטרטגי".

שלום בדימונה, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ