הותר לפרסום: נעצר פעיל חמאס שתכנן לחטוף חייל

השב"כ עצר בחודש שעבר תושב רפיח שניסה להסתננן לישראל. הודה בחקירתו כי היה אמור להכניס חוליית מחבלים מתאבדים לאילת

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

היום (רביעי) הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי עצר בחודש שעבר את פעיל החמאס, מוחמד אבו-עאדרה, תושב רפיח שניסה להסתנן לישראל מגבול רצועת עזה. לדברי השב"כ, אבו-עאדרה הודה בחקירתו כי לפני כשנה ברח לסיני דרך מנהרה, ושם ביקש ממנו פעיל חמאס אחר, המקושר למערך התצפיות של הארגון בחצי האי, לצלם מוצבים ישראלים לאורך הגבול כדי לבצע פיגוע טרור. לאחר שהסכים לדרישה, הוא הוברח חזרה לרצועה דרך מנהרה, שם עבר תדרוך צבאי והוסברו לו מטרות הפעילות: לאסוף מודיעין ראוי על מעבר טאבה ועל פעילות כוחות הביטחון ועמדות השמירה במקום; לאסוף מודיעין על בסיסים צבאיים לאורך הגבול; וכן לאסוף מודיעין על העיר אילת. 

השב"כ מציין כי את מרבית התצפיות ביצע אבו-עאדרה יחד עם קרוב משפחה שלו - רושדי אבו-עאדרה. לאחר שהשניים ערכו את התצפיות, הם העבירו את המידע לאנשי החמאס. לקראת סוף שנת 2011 חזר מוחמד לרצועת עזה. שם, הוא נלקח לפגישה עם מפקד חטיבת החמאס ברפיח, ראאד עטאר, והביע בפניו את הסכמתו לבצע פיגוע ירי של טיל נ"ט לעבר יעדים צבאיים ואזרחיים על גבול ישראל-מצרים, וכן לבצע ירי רקטות מסיני לעבר ישראל. מטרת הפיגוע, כפי שהוסברה לאבו-עאדרה, היתה לחטוף חייל ישראלי, ולבצע פיגוע נוסף בו תחדור חוליית מחבלים מתאבדים לעיר אילת. אבו עאדרה הודה בחקירתו כי הסכים להכניס את חוליית המתאבדים לעיר הדרומית.

היום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אבו-עאדרה בגין מגע עם סוכן חוץ, חברות בהתארגנות בלתי-מותרת, קשירת קשר לביצוע פשע מסוג רצח ולביצוע פשע מסוג חטיפה, וכוונה לפגוע בביטחון המדינה. בשירות הביטחון הכללי ציינו כי "פעילות זו מדגישה את הקלות בה פועלים ארגוני הטרור בסיני ואת הפוטנציאל שהם מזהים בזירה זו. החמאס ממשיך בפעילות אינטנסיבית לבצע פיגועים כנגד ישראל".

מוחמד אבו עאדרה

באוגוסט שעבר נהרגו שבעה בני אדם ועשרות נוספים נפצעו במתקפה משולבת של מחבלים על יעדים ישראלים סמוך לגבול בין ישראל למצרים. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ