נתניהו: תעמולה נגד ישראלים ויהודים הובילה לפיגוע בטולוז

בפגישה עם שר החוץ הצרפתי שבא להשתתף בהלוויית ההרוגים, הביע ראש הממשלה הערכה למאבקה של צרפת בטרור

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (רביעי) בפגישה עם שר החוץ של צרפת אלן ז'ופה, שהגיע לישראל כדי להשתתף בהלוויות ארבעת הנרצחים בפיגוע בטולוז, כי "יש להילחם בתעמולה יוצאת הדופן נגד ישראלים ויהודים חפים מפשע בכל מקום, שמובילה את האנשים האלה לבצע מעשים ברבריים כאלה".

נתניהו הביע הערכה לנשיא צרפת סרקוזי ולפעולותיה של ממשלת צרפת. "המאבק בטרור דורש יותר בהירות", אמר נתניהו. "טרור הוא התקפה שיטתית ומכוונת כנגד אזרחים, התקפה מכוונת נגד ילדים. יש הבדל מהותי בין התקפה מכוונת נגד אזרחים לבין פגיעה לא מכוונת באזרחים שהיא חלק מלחימה לגיטימית נגד טרור. אם לא ניצור את ההבחנה הזו, אם נאפשר הקבלה שקרית כזו, הרי שהטרוריסטים ניצחו".

בטרם החלה הלוויה, נפגש שר החוץ הצרפתי עם הנשיא שמעון פרס. "באתי להביע את הסולידריות של העם הצרפתי עם כל עם ישראל שחש כי ילדיו הם שנרצחו - הדם של שני עמינו הוא הדם שזרם ברצח הזה", אמר ז'ופה לאחר הפגישה. "רצח הילדים הוא רצח מתועב, זהו רצח זוועתי במיוחד מאחר והרוצח כיוון ישירות ומטווח אפס את אקדחו לראש הילדים מול עיני האב לפני שרצח אותו. הפנאטיות, אמר השר מובילה למעשים מפלצתיים, בלתי נתפסים" אמר.

"אני מודה לך על כך שאתה משתתף בצער עמנו ביום קשה שכזה", אמר פרס לז'ופה. "זהו ביטוי מיוחד ליחסים העמוקים בין צרפת לישראל. הגעתך ומעשיו הנחרצים של הנשיא סרקוזי נוכח האירועים הקשים מוכיחים כי ישראל וצרפת הן באותה החזית הן בחיפוש אחר השלום והן במלחמת החורמה נגד הטרור. העם בישראל ויהדות התפוצות התרגשו מביטויי הצער והניחומים שנשמעו מצרפת ומפעולות הממשל . הילדים הם הדבר היקר מכל ויש לעשות הכל כדי להבטיח את שלומם גם בעתיד", אמר הנשיא.


נתניהוצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ