תקרית ירי בגבול מצרים: שני מבריחים הרוגים, ישראלי ומצרי

כוחות של צה"ל וצבא מצרים ירו לעבר ארבעה מבריחים שנפגשו משני עברי הגבול; שניים נמלטו וחבריהם נהרגו מאש מצרית. צה"ל הציב מחסומים באזור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני מבריחים, ישראלי ומצרי, נהרגו הערב (שלישי) בתקרית ירי בגבול ישראל-מצרים, בגזרת החולות מדרום לניצנה. העיתון המצרי אל-אהרם מדווח כי מצרים מחזיקה בגופת האזרח הישראלי שנהרג בתקרית.

הערב זיהה כוח צה"ל שני חשודים שחדרו ממצרים לשטח ישראל, כאשר מעברו השני של הגבול המתינו להם שני בני אדם נוספים על טרקטורונים, ככל הנראה בכוונה לקלוט אותם.

הכוח פתח בנוהל מעצר חשוד, ירה לעבר השניים שהסתננו לישראל וזיהה כי פגע בהם. אחר כך נמלטו שני המסתננים ממצרים יחד עם חשוד ישראלי לתוך סיני, כאשר הרביעי נמלט לתוך שטחי ישראל. אז התפתח קרב יריות בין כוח מצרי שמוצב לאורך הגבול לבין שלושת החשודים, במהלכו נהרגו שניים מהם. בצה"ל מבררים כעת את זהות ההרוגים; בסוכנות הידיעות אי-פי דווח כי אחד ההרוגים הוא אזרח מצרים והאחר ערבי ישראלי. עוד חשוד, אזרח מצרים, ככל הנראה נמלט לשטח סיני. מחסומים הוצבו בישראל בניסיון ללכוד את החשוד שנמלט.

לפני כשבועיים נהרג אדם אחד ושלושה נפצעו בתקרית דומה בגבול, באזור קדש ברנע. כוח צה"ל זיהה שלושה אנשים שחדרו את הגבול. לאחר שלא נענו לקריאות לעברם לעצור, פתח הכוח באש לכיוונם.

עבודות להקמת גדר הגבול באזור ניצנהצילום: אלי הרשקוביץ

גם הכוח המצרי פתח באש והתפתח מרדף לתוך שטח ישראל, בסיומו נתפסו שלושת החשודים, ככל הנראה מבריחים, כשהם פצועים: אחד באורח אנוש, אחד באורח קשה ואחד במצב קל. במקום החדירה נמצא גם הרוג. בעקבות העלייה במספר ניסיונות החדירה באזור, צה"ל תגבר את כוחותיו באחרונה בגבול המערבי.

הבוקר סייר ראש הממשלה בנימין נתניהו בגבול מצרים, כדי לעקוב אחר תהליך הקמת הגדר בגבול. עד כה הוקמו כ-105 ק"מ של גדר: 30 קבלנים עובדים במקביל ובונים כמה מאות מטרים של גדר ביום – 20 ק"מ של גדר בחודש. המטרה היא לסיים את 135 הקילומטרים הנותרים של הגדר, כולל באזור ההררי סביב אילת, עד סוף 2012.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ