ברגותי קרא להתקוממות - והועבר לבידוד

מפקד כלא הדרים שפט את בכיר הפתח לשבוע בבידוד ושלל ממנו גישה לקנטינה בעקבות איגרת ששלח לרגל יום האדמה שבה קרא להתנתק מישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בכיר הפתח מרוואן ברגותי, שקרא לציבור הפלסטיני באיגרת ששלח לרגל יום האדמה בשבוע שעבר לצאת להתקוממות עממית נגד ישראל, להפסיק באופן מוחלט את המשא ומתן עמה וכן קרא להחרמתה, נשפט היום (ראשון) בעקבות דבריו על ידי מפקד בית הכלא הדרים בו הוא כלוא - לשבוע בבידוד וחודש בו תישלל ממנו קנטינה.

ברגותי, שנשפט לחמישה מאסרי עולם, כתב בין השאר כי "פתיחתה של התנגדות עממית נרחבת (אינתיפאדה) בשלב זה תשרת את הסוגיה של בני עמנו". לדבריו, "על הרשות הפלסטינית להפסיק את כל צורות התיאום עם ישראל - כלכלית וביטחונית - ולפעול למען פיוס פנים פלסטיני".

ברגותי נחשב לבכיר אנשי התנזים (דור הביניים של הנהגת הפתח בתחילת האינתיפאדה השנייה) ונתפס כמחליפו האפשרי היחיד של יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן) בהנהגת הרשות. לאחר שנלכד ברמאללה במהלך מבצע חומת מגן הורשע ברגותי בחמישה מעשי רצח, של ארבעה ישראלים ונזיר יווני.

מרוואן ברגותי. נחשב למועמד היחיד להחלפת אבו מאזןצילום: אי–פי

באיגרת, בעטיה נשפט היום בכלא הדרים, הדגיש ברגותי כי "אין שותף לשלום בישראל בשעה שההתנחלויות הוכפלו או גדלו פי כמה". הוא הוסיף כי "זכותו של העם הפלסטיני להתנגד לכיבוש בכל הדרכים והאמצעים ויש למקד את ההתנגדות בשטחי 1967". בנוסף קרא להחרמה מוחלטת של כל המוצרים הישראלים - באופן רשמי ועממי כאחד - במקביל לתמיכה במוצרים הפלסטינים.

לפני חודשיים, בעת שהובא למתן עדות בבית המשפט השלום בירושלים, דיבר עם עיתונאים שנכחו במקום והדגיש בתשובותיו כי נסיגה ישראלית לקווי 1967 והקמת מדינה פלסטינית תביא לסיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ