שני צעירים פלסטינים הותקפו בירושלים במוט ברזל בידי יהודים

"שמענו אנשים אומרים 'ערבים זבל'. פתאום אני מרגיש צינור ברזל בראש", סיפר אחד מהם. השניים נפצעו קל. שוטר בבית החולים סירב לקחת מהם תלונה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

שני צעירים פלסטינים הותקפו שלשום (ראשון) בירושלים במוט ברזל בידי יהודים, לדבריהם, ללא כל התגרות. השניים נפצעו קל ואושפזו עם פגיעות בראשם ובמקומות אחרים. שוטר שהגיע לבית החולים סירב לקחת מהם תגובה.

"הלכנו בשכונת שמואל הנביא, שמענו אנשים אומרים 'ערבים זבל', 'ערבים מנייאקים', המשכנו ללכת ופתאום אני מרגיש צינור ברזל בראש שלי", סיפר מוחמד עותמאן, בן 24, תושב שייח ג'ראח. "הוא נתן לי מכה אחת, נפלתי על הרצפה, ואז הרביצו לי, אולי ארבעה אנשים היו שם. הרגשתי את הדם יוצא לי מהראש. צעקנו, אבל הם לא הפסיקו עד שמישהו יצא מלמעלה ואז הם ברחו". פיראס רמאדי, חברו של עותמאן הצליח לברוח ולהזעיק עזרה, אך לא לפני שהוכה בידו במוט הברזל.

השניים פונו על ידי מד"א לבית החולים הדסה עין כרם ואושפזו למשך יום. עותמאן נזקק לתפרים רבים בראשו וחברו, פיראס רמאדי, סבל משבר בידו. שוטר שהגיע לבית החולים סירב לקחת תלונה ושניהם ניגשו אתמול לתחנת המשטרה להגיש תלונה.

ביום חמישי האחרון הותקף צעיר פלסטיני על הרכבת הקלה בירושלים באמצעות קרש ונפצע קל. משטרת ירושלים העריכה כי הרקע למעשה היה לאומני.

"תקיפת שני צעירים פלסטינים בירושלים היא המשך ישיר למגיפת אירוע 'תג מחיר' נגד ערבים", כך טוענים בקואליצית ארגוני 'שותפות שראקה'-שפועלים לשוויון יהודי ערבי בישראל. "המרחב הציבורי בישראל הפך זה מכבר למרחב אלים, מפלה, מאיים וגזעני נגד ערבים, וברור היה כי כתובות הנאצה נגד ערבים הקרויות 'תג מחיר' יגיעו לכדי פגיעה של ממש בגופם של ערבים. כל עוד לא יינקטו כל האמצעים על מנת לתפוס את מחוליי הטרור היהודי המכונה 'תג מחיר', ייאלצו ערבים בישראל להמשיך לחיות בפחד, כי המרחק בין כתובת 'מוות לערבים' לבין תקיפה פיזית קטן מהמשוער. על ראש הממשלה ועל השר לביטחון פנים לעשות ככל הניתן על מנת לעצור את מחול השדים של הגזענות הסדרתית נגד ערבים.למותר לציין כי ראש הממשלה היה נזעק אם אירוע גזעני כמות זה היה מתחולל נגד יהודים, בין אם בארץ או בכל מקום אחר בעולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ