מסתמן הסדר טיעון בפרשת ההתעללות בגבעתי

עורכי הדין מנסים להמתיק את סעיף הרישום הפלילי שמיוחס לחיילים לאחר הרשעתם הצפויה. אחד החיילים הודה במעשים ונשלח למאסר של 45 יום

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מסתמן הסדר טיעון עם חלק מנאשמי פרשת ההתעללות בחטיבת גבעתי. עורכי הדין של חלק מהנאשמים, נגדם הוגשו בשבועות האחרונים כתבי אישום לבית הדין הצבאי בפיקוד הדרום, מנהלים בימים האחרונים דיונים עם התביעה הצבאית כדי להגיע להסדר טיעון.

עיקר רצונם של עורכי הדין הוא המתקת סעיף הרישום הפלילי שמיוחס לחיילים לאחר הרשעתם הצפויה. בגלי צה"ל דווח הבוקר כי הסדר טיעון ראשון הושג עם אחד הנאשמים במסגרתו יישלח למאסר ל-45 יום, הוא יורד לדרגת רב"ט, ורישומו הפלילי יהיה שבע שנים בלבד במקום 23 שנים כפי שהיה עשוי לקבל ללא הסדר הטיעון.

לפי כתב האישום, נטלו הלוחמים הוותיקים את האכיפה בפלוגה באמצעות "משפטי פז"ם" בגין מעשיהם של החיילים הצעירים ביחידה, כאשר ביצעו מעשים שהיו לדברי הוותיקים בפלוגה נחלתם בלבד (כמו הרמת ידיים לשם הפשלת שרוולים בעת ביצוע תורנות). הצעירים הוענשו על מעשיהם באמצעות מהלומות במוטות עץ.

מתחילת הפרשה טוענים פרקליטיהם של הנאשמים כי רף הענישה לחיילים הינו גבוה מזה שהיה מתקבל לו היה מדובר באזרחים. לדובר צה"ל נמסר אתמול בעקבות הדיווח כי מטבע הדברים דובר צה"ל לא יתייחס להליכים פליליים המתנהלים בפרקליטות.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ