מאות פעילים פרו-פלסטיניים מתכננים לנחות החודש בישראל

הפעילים מוחים על המשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות ועל הפגיעה ברצף הטריטוריאלי של הפלסטינים. כותרת המטס: "אהלן וסהלן פלסטין"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

מאות פעילים פרו-פלסטיניים מתכננים לטוס החודש לישראל, ולנחות בנמל התעופה בן גוריון, במסגרת מטס מחאה בכותרת "אהלן וסהלן פלסטין". הפעילים מוחים על המשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות ועל הפגיעה ברצף הטריטוריאלי של הפלסטינים.

תאריך היעד הוא 15 באפריל, בעוד פחות משבועיים. מאות פעילים זרים וערבים המחזיקים בדרכונים אירופיים ואחרים, מתכוונים לנחות בישראל - ורובם כבר קנו כרטיסי טיסה. חבר בוועד היוזמה הפלסטיני אמר אתמול כי "אותם פעילים יבואו במסר של שלום. לא עם נשק ולא עם תחמושת. הם יבקשו להגיע לגדה המערבית". לדבריו, "אנחנו מתכוונים להציף את הסוגיה הפלסטינית, בדגש על מעמדה של ירושלים כבירת המדינה הפלסטינית העתידית והניסיון לנתק אותה מהגדה המערבית באמצעות המשך בניית ההתנחלויות והריסת הבתים הפלסטיניים".

מטס המחאה בא על רקע תהלוכות שהתקיימו בסוף השבוע ביישובים הערביים בישראל ובמדינות השכנות לציון "יום האדמה". בוועד היוזמה הפלסטיני אומרים כי היה זה הפרק הראשון בשורה של אירועים מקומיים ובינלאומיים שמארגני התהלוכות יקיימו בחודשיים הקרובים. "האירועים ביום שישי היו יריית הפתיחה למאבק עממי פלסטיני ובינלאומי, ואין בכוונתו להרפות, לנוכח ההתעלמות הבוטה של ישראל מזכויות הפלסטינים ועמדת הקהילה הבינלאומית".

כוחות הביטחון בנתב"ג לקראת נחיתת המטס באוקטובר אשתקד

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

לדבריו, בישראל מודעים לפרטי התוכנית ואף פנו לחברות נסיעות זרות בבקשה שלא לאפשר לאותם פעילים לעלות לטיסות, בטענה שזו פרובוקציה. הפעילים האירופאים שמארגנים את המטס אמרו כי הם מתכוונים לצרף לטיסות גם צוותי תקשורת, כדי להוכיח שהם אינם אלימים וכי יעדם הוא שטחי הרשות הפלסטינית ולא ישראל.

הפעילים יצהירו כי יעדם הסופי הוא בית לחם, וכי הם באו במסגרת חופשת הפסחא ואף שכרו לשם כך אוטובוסים. הם יציעו שמשטרת ישראל תלווה אותם לעיר, כדי להבטיח שאין בכוונתם להגיע ליעד אחר. בשנה שעברה הצליחה ישראל לסכל הגעה של כ-300 פעילים, שלא הצליחו לעלות לטיסות כי שמם הופיע ברשימות שחורות שהעבירה.

כ-150 פעילים נכלאו וגורשו מישראל, ונתניהו הגדיר אותם טרוריסטים. "אנחנו אומרים שאנו פעילים שמגיעים לגדה המערבית כמו כל תייר אחר במסר של שלום וקריאה לסיום הכיבוש, ולמען זכויות העם הפלסטיני בשטחים הכבושים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ