"אהוד ברק מבעיר מדורות" |

יעלון: להפקיע מברק הטיפול בבית בחברון; אנשי ברק: הוא פתח בפריימריז

המשנה לראש הממשלה תקף את שר הביטחון בשיחות סגורות על רקע לחציו לפנות את הבית; בסביבת שר הביטחון אמרו בתגובה: "הוא קורץ לפייגלין"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

משבר בית המכפלה בחברון הופך לעימות חריף בתוך הממשלה בין שרי הימין לבין שר הביטחון אהוד ברק. המשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון אמר הבוקר (רביעי) בשיחות סגורות כי "אהוד ברק פועל בצורה לעומתית לממשלה ולהתיישבות ביהודה ושומרון, כל מה שהוא עושה זה להבעיר מדורות".

יעלון אמר בדיון הלילי שקיים אתמול ראש הממשלה נתניהו בסוגיית בית המכפלה כי יש להפקיע משר הביטחון את הסמכות לטיפול בהתיישבות ביהודה ושומרון ולהעביר את סמכויותיו לצוות שרים. "ברק לא פותר בעיות ולא חותם על תב"עות".

יעלון אמר כי "חובה לבדוק שמסמכי הרכישה של הבית בחברון לא זויפו אולם, אם יתברר שהם תקינים יש לאשר לרוכשים להיכנס לבית. אין כאן בעיה מדינית או ביטחונית, צריך לבדוק רק את נושא הקניין. למה שר הביטחון טוען שבדיקה כזאת לוקחת כמה שבועות כשאפשר לסיימה בכמה ימים".

יעלון ציין כי שר הביטחון ברק תוקע את ההליכים לא רק בבית בחברון אלא בעוד מקומות ברחבי יהודה ושומרון. "ברק פועל בניגוד לדרכה של הממשלה ופוגע בנו", אמר יעלון בשיחות סגורות הבוקר.

איור: ערן וולקובסקי

בתגובה אמרו הבוקר גורמים בסביבת ברק כי "האיש שהכריז על עצמו שלשום כיורש של בנימין נתניהו התחיל את מסע הפריימריז שלו בקריצות לעבר מתפקדיו של משה פייגלין בליכוד". לדברי הגורמים, "מצער שהשר יעלון מערבב שיקולים פוליטיים זולים לצורכי פריימריז בהחלטות מערכת הביטחון, תוך פגיעה באחריות הממשלה להגנת הדמוקרטיה ושלטון החוק".

אמש כינס ראש הממשלה נתניהו דיון מיוחד שנמשך חמש שעות בנושא "בית המכפלה". בדיון השתתפו גם ברק, השרים בני בגין ויעלון, ונציגי משרד הביטחון והמנהל האזרחי.

מקור ביטחוני בכיר שעודכן בפרטי הדיון אמר כי הוחלט שהבית יפונה אם יתברר כי אוכלס שלא כחוק, לאור העובדה שהכניסה אליו נעשתה ללא האישורים המתאימים מהמינהל האזרחי. "היועצים המשפטיים שהשתתפו בדיון הבהירו כי הפינוי צריך להיעשות עד 30 יום ממועד הפלישה, כלומר עד 25 באפריל. אם התושבים לא יתפנו בכוחות עצמם הם יפונו בכוח", אמר המקור. הדיונים בנושא צפויים להימשך מחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ