אלימות בגבעתי |

סמ"פ היכה חייל והודח

על הקצין, שהורשע בהתנהגות בלתי הולמת, נגזרו גם 14 ימי מחבוש. אינו מעורב באופן ישיר בפרשת ההתעללות בחיילים צעירים בחטיבה שנחשפה לאחרונה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

סגן מפקד הפלוגה המבצעית בגדוד צבר של חטיבת גבעתי הורשע אתמול (שלישי) בהתנהגות שאינה הולמת; הוא הודח לאלתר מתפקידו ונגזרו עליו 14 ימי מחבוש. מפקד החטיבה, אל"מ עופר לוי, הרשיע את הקצין לאחר שהפרקליטות הצבאית הורתה להעמידו לדין משמעתי בעקבות סרטון בו נראה מכה "בצחוק" את אחד מחייליו.

הסרטון נחשף במסגרת המשפט שנערך לחיילים המואשמים בפרשת ההתעללות בגבעתי שנחשפה לאחרונה. בצה"ל מסבירים כי אין קשר ישיר בין המקרים וכי מפקד החטיבה מגנה את המעשים הקשים. "התנהגות מסוג זה אינה מקובלת בצה"ל בכלל ובחטיבת גבעתי בפרט, יחסי הוותיקים-צעירים יטופל בחטיבה מהשורש בימים אלו וכלל המעורבים בפרשה יתנו את הדין על מעשיהם בפני הגורמים הממונים על כך".

בחודש שעבר חשפה כרמלה מנשה ברשת ב' מסכת השפלות שערכו לוחמים ותיקים ללוחמים הצעירים בפלוגה. על פי הטענות שעלו במהלך החקירה, העצורים חשודים כי הכו את החיילים הוותיקים "באמצעות עצמים שונים". בין היתר, מדובר על הכאת הלוחמים באמצעות "שדריות" - מוטות עץ המשמשים לרוב במטווחים.

היום בבית הדין הצבאי בקסטינה יוקרא אישומו של אחד החשודים בפרשה. מסתמן כי הרשעתו תלווה בהסדר טיעון שייחתם עימו, שיכלול את המתקת משך הרישום הפלילי שיוצמד לו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ