ההתעללות בגבעתי |

הסדרי טיעון לשלושה מהנאשמים

החיילים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בו הודו בעבירות של התעללות והתנהגות שאינה הולמת. הם ירצו מאסר של 44-36 יום והורדו לדרגת רב"ט

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

פרשת ההתעללות בחטיבת גבעתי הגיעה היום לסיומה החלקי, עת הוקראו גזרי דינם של שלושה מבין הנאשמים. שלושת החיילים הורשעו במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימם על פי הודאתם, בעבירות של התעללות והתנהגות שאינה הולמת. השלושה הורדו לדרגת רב טוראי, ונגזרו עליהם עונשי מאסר של 36, 43 ו-44 ימים.

במהלך הדיון בבית הדין של פיקוד הדרום בקסטינה ציינה התביעה הצבאית כי הודאתם של החיילים והחרטה שהביעו סייעו לגיבוש הסדר הטיעון. סמל א', אחד המורשעים, אמר בפני בית הדין שהוא "מצטער על כל הדברים שקרו ורוצה לחזור לשירות תקין". פרקליטו, עו"ד אילן כ"ץ אמר כי "הדבר החשוב ביותר למרשי הוא אפשרות לשוב ולשרת במילואים כלוחם. אמו של מורשע אחר אמרה כי "אני לא מצדיקה את המעשים של הבן שלי, אבל איפה המפקדים, אלה שהיו שותפים לפשע".

בנוסף, הובאו היום לבית הדין הצבאי הסכמות לגבי הסדרי טיעון בעניינם של שני נאשמים נוספים בפרשה, בפני סא"ל נועה זומר ששימשה כאב בית הדין. משמעות ההסדרים החדשים הם כי מרבית הנאשמים בפרשה, מתוך התשעה נגדם הוגשו כתבי אישום, הודו בהסדרי טיעון שמאפשרים להם הקלה ברישום הפלילי שייזקף לחובתם.

אתמול הורשע סגן מפקד הפלוגה המבצעית בגדוד צבר של חטיבת גבעתי בהתנהגות שאינה הולמת בעקבות סרטון שנחשף במסגרת המשפט שנערך לחיילים המואשמים בפרשת ההתעללות. הקצין הודח לאלתר מתפקידו ונגזרו עליו 14 ימי מחבוש. מפקד החטיבה, אל"מ עופר לוי, הרשיע את הקצין לאחר שהפרקליטות הצבאית הורתה להעמידו לדין משמעתי בעקבות הסרטון בו הוא נראה מכה "בצחוק" את אחד מחייליו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ