רקטת גראד התפוצצה בשכונת מגורים באילת; חיפושים אחר נפילות נוספות

פיצוצים עזים נשמעו בעיר מעט לאחר חצות, בעקבות ירי שמקורו ככל הנראה מסיני. אתר הנפילה בשטח פתוח בדרום העיר. במקום כמה נפגעי חרדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רקטת גראד התפוצצה הלילה (חמישי) בשכונת שחמון שבדרום אילת. מעט לאחר חצות נשמעו בעיר פיצוצים עזים, ולאחר חיפושים נרחבים נמצאו שרידי הרקטה בסמוך לאתר בנייה גדול, הנמצא במרחק מאות מטרים מבתים מיושבים. כוחות הביטחון והמשטרה ממשיכים לבצע סריקות אחר אתרי נפילות נוספות. במקום כמה נפגעי חרדה ולא דווח על נזק.

בעקבות הפיצוצים, תושבים רבים יצאו מחוץ לבתיהם. ר', תושב שכונת השחמון, העיד ששמע רעש נוראי כעשרים דקות לאחר חצות. "שמעתי שני פיצוצים שהחרידו את האזור. לאחר מכן התפשט ריח חריף ולא שגרתי. לא משהו שאני יכול להגדיר אותו", סיפר. יש לציין כי בימים אלה נמצאים באילת מבקרים ותיירים רבים לקראת חג הפסח.

ניצב משנה רון גרטנר, מפקד מרחב אילת, אמר כי על פי הערכות, הירי בוצע מאזור סיני. "בבוקר יימשכו הסריקות, ורק לאחר השלמתן ניתן יהיה לצאת עם מסקנות סופיות", אמר. לדבריו, אין הנחיות מיוחדות לתושבי האזור. "נכון לעכשיו, אנחנו בשגרת חיים רגילה. אנחנו נמצאים בפריסה מוגברת ובכוננות גבוהה בכל מקרה, משום שמדובר בחג".

חבלן משטרה בסמוך לרקטת הגראדצילום: משטרת אילת

מי שמצא את שרידי הרקטה, הוא תושב העיר בשם יוסי עטיה, שעלה לארץ מצרפת לפני 16 שנה. הוא סיפר ששמע את הפיצוץ כשהיה בסלון ביתו, כמאה חמישים מטר מאתר הנפילה. "אשתי צעקה. לקחתי את הטרקטורון שלי והלכתי לחפש את השרידים", סיפר. "זה היה חשוב לי, אפילו שקצת פחדתי. הייתי עם עוד שני חברים, ושכל המשטרה חיפשה למעלה, אני צעקתי להם שיבואו למטה. ארבעים דקות חיפשתי עד שמצאתי עם הפנסים. מצאתי את הרקטה וצלצלתי למשטרה עם שיבואו לפה. חיכיתי עד שבאו ורק אז הלכתי".

בעקבות הירי, יקיים הבוקר הרמטכ"ל הערכת מצב בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, האלוף טל רוסו, ראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי וגורמים נוספים.

גורם ביטחוני בכיר אמר לאחרונה כי בחצי האי סיני פועלות כיום שלוש קבוצות טרור: האחת - גורמים מקומיים בדואים, שאימצו את האידיאולוגיה של ארגוני הג'יהאד העולמי; השנייה - גורמים שמאחוריהם עומדת איראן, המנסה לגייס ולבנות תשתית לא רק בסיני, אלא בכל רחבי מצרים; ושלישית - קבוצות של פלסטינים חמושים. לדבריו, אל קבוצות אלו מצטרפים גורמים זרים נוספים, שהגיעו ממדינות אסלאמיות. מדובר בפעילים של ארגונים הקשורים לג'יהאד העולמי, שהגיעו בין היתר מעיראק, אפגניסטאן, תימן וסעודיה.

ארוע הטרור האחרון באזור אילת התרחש באוגוסט שעבר, בו נהרגו שמונה ישראלים לאחר מתקפה משולבת שכללה ירי אל עבר מכוניות בכביש 12. באוגוסט 2010 התפוצצו באזור אילת ובעקבה חמש רקטות גראד שנורו משטח מצרים, וגרמו למותו של אזרח ירדני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ