שב"ח מג'נין טוען: הוכיתי בידי שוטרים וננטשתי במחסום

ראמי וושאחי טוען כי בעקבות המכות שקיבל בעת מעצרו הוא נדרש לעבור ניתוח לכריתת הטחול. במקום לקבל טיפול רפואי הוא נחקר והושאר סמוך לג'נין

רויטל חובל
רויטל חובל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רויטל חובל
רויטל חובל

ראמי וושאחי, צעיר בן 26 מג'נין, טוען כי הוכה על ידי שוטרים שעצרו אותו לפני כשבועיים בגין שהייה בלתי חוקית בישראל. לדבריו, השוטרים הכו אותו בכל חלקי גופו ולקחו אותו למחסום סמוך לג'נין - שם נטשו אותו כשהוא פצוע. כתוצאה מהאלימות שהופעלה כלפיו, אומר וושאחי, הוא נדרש לטיפול בבית חולים ועבר ניתוח לכריתת הטחול. עורך דינו הגיש תלונה בעניין למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שפתחה בחקירה.

וושאחי נעצר בדליית אל כרמל ביחד עם צעיר פלסטיני נוסף, בשעה חמש בבוקר, בצריף פח שבו ישנו. לדבריו, השוטרים שעצרו אותו העירו אותו משינה והכו אותו בחוזקה בחלקים שונים בגופו, תוך שימוש בידיהם וברגליהם, וכתוצאה מכך הוא החל לסבול מכאבים עזים בבטנו.

על פי תיאורו, הוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה בעוספיא, שם נגבתה ממנו עדות. בחקירה הוא נדרש לאשר שלא נפגע במהלך המעצר, על אף שנפצע וסבל מכאבים. בהמשך הוא הועבר לתחנת המשטרה בחיפה ומשם הסיעו אותו שוטרים למחסום ג'למה, מצפון לג'נין. הוא מספר כי על אף שהיו מודעים לכאבים שחש, הם לא הסיעו אותו לבית חולים. השוטרים העבירו אותו במחסום, לטענתו, מבלי שנערכה לו ביקורת מעבר, כנהוג במחסום, ומבלי להציג כל מסמך. זאת בעוד שחברו השב"ח נלקח לחקירה, נעצר ונשפט.

וושאחי, בשבוע שעבר. לדבריו, שוהים בלתי חוקיים אחרים שנעצרו באותו היום נלקחו לחקירה ונשפטו

עם שחרורו הועבר וושאחי לבית החולים בג'נין, שם נבדק ונמצא דימום בבטנו שחייב ניתוח לכריתת הטחול ולהפסקת הדימום, ולאשפוזו לארבעה ימים. לדברי וושאחי, שוהים בלתי חוקיים אחרים שנעצרו באותו היום הובאו להארכת מעצר ונשפטו על ידי בית המשפט.

עורך דינו של וושאחי, עו"ד חוסיין אבו חוסיין טוען כי "בשחרורו של וושאחי שעות ספורות לאחר מעצרו, ניסתה המשטרה להעלים ראיות בדבר האלימות שהופעלה נגדו ופציעתו". בתלונתו למח"ש ציין עו"ד אבו חוסיין כי בעוד שוושאחי הוכה, ננטש במחסום כשהוא סובל מכאבים עזים ולא נשפט, באותו היום נעצרו שב"חים נוספים, אולם הם נלקחו למעצר ונשפטו.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

דובר מחוז חוף במשטרה מסר בתגובה לדברים כי "המשטרה מבצעת פעילות שגרתית ומתמדת כנגד תופעת השוהים הבלתי חוקיים תוך שמירה על זכויותיהם. טענות השב"ח אינן מוכרות למשטרת ישראל". ממח"ש נמסר בתגובה כי מתנהלת בעניין חקירה, וכי "בשלב זה, מטבע הדברים, לא נוכל למסור פרטים נוספים".

לפני כחודשיים פורסם ב"הארץ", סיפורו של עומר אבו ג'ריבאן, תושב רצועת עזה בן 35, שנפצע בתאונת דרכים לאחר שגנב מכונית ביחד עם אדם נוסף ברמאללה ויצא לכביש שש. הוא אושפז בבית חולים שיבא בתל השומר עם שברים ופגיעות נוירולוגיות, ושוחרר כעבור שבוע, על אף שעדיין נזקק לטיפול רפואי.

הוא הועבר לטיפול המשטרה שלא הצליחה לזהותו, לאחר שסווג כאלמוני בבית החולים. לאחר שהתייאשו השוטרים מהניסיון לזהותו, הם הורידו אותו מהמכונית בכביש 45, בין מחנה עופר למחסום עטרות, מעבר לשולי הכביש, כשהוא לבוש בפיג'מת בית החולים ובכיסו מכתב שחרור. כעבור יומיים נמצאה במקום גופתו.

תגיות:

תגובות