הכנות בישראל לקראת מטס הפעילים הפרו פלסטינים

מאות צפויים להגיע לנתב"ג ביום ראשון הקרוב. השר אהרונוביץ': ערוכים להגעתם. הפעילים: אין לנו עניין בפרובוקציה, רק רוצים להגיע לגדה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המשטרה תיערך בכוחות מתוגברים בנתב"ג ביום ראשון הקרוב במטרה למנוע את כניסתם של מאות פעילים פרו-פלסטינים שמתכננים לנחות בנמל התעופה כתחנת ביניים לקראת הגעתם לגדה המערבית במסגרת קמפיין תחת השם "ברוכים הבאים לפלסטין".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', האחראי מטעם ממשלת ישראל על הטיפול במטס, הודיע אתמול (ראשון) כי כפי שהיה במטס הקודם בחודש יולי, הוא קיים מספר ישיבות הכנה וסיור בנתב״ג עם כלל הגורמים אשר ייקחו חלק בהערכות, משטרת ישראל, רשות האוכלוסין וההגירה, אנשי רשות שדות התעופה וגופי הביטחון. בדומה למטס הראשון, יזוהו מפירי הסדר בארצות מוצאתם בטרם יציאתם לארץ, ואם כן יצליחו להגיע לישראל הם יורדו מהטיסות, כניסתם לישראל תמנע והם יועברו לשהייה במתקני משמורת טרם הטסתם חזרה מהארץ.

השר לביטחון הפנים הדגיש בישיבת התאום האחרונה כי ביום העמוס ביותר בנמל התעופה, בו צפויים לפקוד את הנמל כ-50 אלף בני אדם, יעשו הכוחות הפועלים על מנת לשמור על הסדר תוך איפוק וקיום שיגרת שדה התעופה באופן סדיר. "ישראל תמנע את הפרובוקציה כפי שכל מדינה אוסרת כניסת גורמים עוינים לתחומה. הפרובוקאטורים יטופלו באופן נחוש ומהיר אך לא ננהל מרדפים במסדרונות שדה התעופה. משטרת ישראל והגופים השותפים נערכים על מנת לאפשר שגרת חיים ומניעת פרובוקציות חריגות״. אמר השר אהרונוביץ

שוטרים מקיפים מטוס של חברת איזי ג'ט ועליו חלק מהפעילים שגיעו לישראל במטס הקודםצילום: מוטי מילרוד

במקביל מארגני המטס הודיעו כי הם ממשיכים בתוכניות שלהם כרגיל ולפי הרישומים יותר מ-2,500 פעילים כבר נרשמו ורובם רכשו כרטיסי טיסה. עוד נמסר כי חברות תעופה באירופה וארה"ב כבר קיבלו פניות מישראל למנוע את עלייתם של אותם פעילים לטיסות ואף נטען כי ישראל שיגרה נציגים ואנשי אבטחה לשדות תעופה שמהם אמורים אותם פעילים לטוס.

מארגני המטס ציינו באיגרת שפרסמו לקראתו כי הם מתכננים לצרף אליו אנשי תקשורת כדי להוכיח שהם לא אלימים וכי יעדם הוא שטחי הגדה המערבית ולא ישראל. בין המטרות שהציבו לעצמם: הנחת אבן פינה למוסד חינוכי בינלאומי חדש ליד בית לחם וגם להעביר מסר לקהילה הבינלאומית בעניין המשך מדיניות הסגר של ישראל. לדברי הפעילים אין בכוונתם לרמות, ועם הגעתם לנמל התעופה הם יצהירו כי יעדם הוא העיר בית לחם וכי הם הגיעו במסגרת חופשת הפסחא, ואף שכרו אוטובוסים לכך. לדבריהם, אין להם כל בעיה שהמשטרה הישראלית תלווה אותם כד להבטיח כי אין בכוונתם להגיע לשום יעד אחר. "אנחנו אומרים שאנו פעילים שמגיעים לגדה המערבית כמו כל תייר אחר במסר של שלום וקריאה לסיום הכיבוש ולמען זכויות העם הפלסטיני בשטחים הכבושים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ