נתניהו: רוצה לדבר ישירות עם עבאס

ראש הממשלה ייפגש בשבוע הבא עם משלחת בכירים פלסטינים. שליחו יעביר לראש הרשות איגרת המפרטת את עמדת ישראל לגבי הסדר הקבע

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

ראש הממשלה בנימין נתניהו יציע בפגישה שיקיים עם המשלחת הפלסטינית בראשות סלאם פיאד ביום שלישי הבא בירושלים להעלות את דרג השיחות בין הצדדים ולקיים משא ומתן ישיר בינו לבין יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן). לדברי מקור בלשכת ראש הממשלה, במקביל להצעה של נתניהו בפגישה עם פיאד, יעביר שליחו המיוחד של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו את המסר הזה פעם נוספת בפגישה שיקיים עם עבאס כמה ימים אחרי הגעת המשלחת הפלסטינית לירושלים.

מולכו גם יעביר לאבו-מאזן איגרת מנתניהו שתכיל את עמדת ישראל לגבי הסדר הקבע עם הפלסטינים. מלשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי ישראל מברכת על הודעת הקוורטט שקוראת להמשך השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים ללא תנאים מוקדמים.

משלחת פלסטינית בראשותו של פיאד תגיע לאחר חול המועד פסח לפגישה עם נתניהו בירושלים. זו תהיה הפעם הראשונה שבה נפגש נתניהו עם בכירים פלסטינים מאז ספטמבר 2010. לדברי בכירים ישראלים ופלסטינים, המשלחת תעביר לנתניהו איגרת מאת עבאס שתטיל על ישראל את האחריות לקיפאון המדיני.

עבאס מציב באיגרת ארבע דרישות מנתניהו – קבלת עיקרון שתי המדינות בגבולות 1967 עם חילופי שטחים זהים בערכם וגודלם, הקפאת הבנייה בהתנחלויות כולל במזרח ירושלים, שחרור אסירים פלסטינים, כולל אלה שנעצרו לפני הסכמי אוסלו ב-1994 והחזרת המצב בגדה המערבית לזה שהיה בספטמבר 2000. משמעות הדרישה האחרונה היא כיבוד מלא מצד ישראל של אזורי A, בהם מתקיימת שליטה ביטחונית ואזרחית פלסטינית.

בתוך כך, שרי החוץ של הקוורטט (ארה"ב, רוסיה, האו"ם והאיחוד האירופי), נפגשו היום בוושינגטון כדי לדון בקיפאון תהליך השלום בין ישראל לרשות הפלסטינית. בהודעת הסיכום של המפגש הביעו שרי החוץ "דאגה מהמשך האלימות וההסתה של מתנחלים נגד פלסטינים בגדה המערבית".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

"אנו קוראים לישראל לנקוט בפעולות יעילות ולהעמיד לדין את מי שפועל באלימות נגד פלסטינים בגדה המערבית", נכתב בהודעה. "על שני הצדדים להפסיק את הפעולות הפרובוקטיביות, כולל הבנייה בהתנחלויות, שפוגעת בסיכויים לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים". הם קראו לשני הצדדים לנקוט צעדים בוני אמון, לקראת אפשרות חידוש המשא ומתן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ