אהרונוביץ' על המטס: הצלחנו למנוע פרובוקציה |

פעילה שהגיעה לבית לחם: התנהגו אלינו כטרוריסטים, באירופה ובישראל

שתי פעילות פרו-פלסטיניות מצרפת ומאיטליה הצליחו לעבור את מעגלי האבטחה ולהגיע לרשות הפלסטינית. עד כה סורבה כניסת 49 פעילים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שתי פעילות פרו-פלסטיניות מאיטליה ומצרפת שהשתתפו במטס המחאה לישראל הצליחו לעבור את מעגלי הביטחון ולהגיע לבית לחם שברשות הפלסטינית. השתיים ערכו אחר הצהריים (ראשון) מסיבת עיתונאים בעיר שבה סיפרו על טיסתם.

מהמשטרה נמסר היום כי משעות הבוקר סורבה כניסתם של 49 נוסעים – רובם הועברו למתקן הכליאה גבעון, וחלקם כבר עושים את דרכם למדינות מוצאם. תשעה פעילי שמאל ישראלים שהפגינו בנמל התעופה בן גוריון עוכבו לחקירה. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התייחס היום לניסיונות הפעילים להיכנס לישראל ואמר כי "כפי שאתם רואים השדה עובד כרגיל. כמה פעילים ניסו להגיע לפה ולייצר פרובוקציות ועשרות מהם נעצרו. המטרה שלי היתה למנוע פרובוקציה והפרת הסדר, והדבר הצליח".

אחת משתי הפעילות שהגיעו היום לבית לחם, צרפתייה ממוצא אלג'יראי בת 23 מליון, סיפרה ל"הארץ" כי הגיעה עם קבוצה של כ-50 בני אדם לנמל התעופה בצרפת, אך כמחציתם עוכבו במדינה על ידי המשטרה המקומית. שאר חבריה שהצליחו לנחות בישראל עוכבו ולדבריה הם צפויים להיות מגורשים מישראל בזמן הקרוב.

7 מתוך 7 |
נוסע מציג מכתב סירוב כניסה לישראלצילום: רויטרס
1 מתוך 7 |
שוטר מג"ב הבוקר בנתב"גצילום: אי-אף-פי
2 מתוך 7 |
מפגינים פרו-פלסטינים בנמל תעופה בבלגיה, הבוקרצילום: רויטרס

"כוחות הביטחון בצרפת ובישראל התנהגו אלינו כאל פושעים", אמרה, "מאוד מתסכל אותי ומפתיע איך שלטונות צרפת שיתפו פעולה עם הפרופגנדה והטענות הישראליות". לדבריה, נמלי התעופה בליון ובישראל נראו כמו בסיס צבאי. "התנהגו אלינו כאילו אנו פושעים או טרוריסטים, למרות שהבהנו שאנחנו מגיעים למטרות שלום".

הפעילה, שדיברה בעילום שם, סיפרה שהיא מאוד שמחה על כך שהצליחה לעבור את ביקורת הגבולות בישראל. "אני מתכוונת לשהות פה במשך שבוע ולהשתתף בפעילות למען העם הפלסטיני", אמרה, "להיפגש עם כמה שיותר אנשים ולשמוע מהם על מה שקורה וגם לקחת חלק בבניית בית הספר הבינלאומי בבית לחם". היא טענה כי אזרחי צרפת תומכים בעם הפלסטיני ובמאבקם למען עצמאות, וכי התנהלות השלטונות בעצירת הפעילים לא משקפת את דעת הקהל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ