האם פגישת נתניהו-פיאד בדרך להתבטל?

שר הביטחון הודה הבוקר כי הפגישה עלולה להתבטל עקב חוסר רצונו של רה"מ הפלסטיני לקחת בה חלק. מועד הפגישה ומיקומה עדיין לוטים בערפל

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

כמה שעות לפני הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מקבילו הפלסטיני, סלאם פיאד, כלל לא בטוח שזו תתקיים. שר הביטחון אהוד ברק אמר הבוקר (שלישי) בראיון לגלי צה"ל כי הפגישה עלולה להתבטל עקב העובדה שפיאד אינו מעוניין להשתתף בה.

ברק אמר בראיון שפיאד אינו מעוניין להגיע לפגישה בגלל חילוקי דעות בנוגע לנושאים פלסטינים פנימיים. עם זאת, דיפלומט אירופי ושני בכירים ישראלים אישרו כי פיאד מתנגד למהלך העברת האיגרת מיו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן) לראש הממשלה נתניהו ואינו מעוניין להוביל את המשלחת הפלסטינית לפגישה.

לדברי שלושת המקורות, פיאד הבהיר בשיחות סגורות לאחרונה כי העברת האיגרת לנתניהו היא מהלך חסר ערך, שלא ישיג דבר מלבד יחסי ציבור. יו"ר הרשות אבו-מאזן שהגה את מהלך העברת האיגרת נמצא בכלל בסיור בן יותר משבוע ביפאן, תאילנד, סרי-לנקה והאיים המלדיבים.

מועד הפגישה ומיקומה גם הם לוטים בערפל. ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת אמר הבוקר כי עדיין לא קיבל מישראל את השעה הסופית שבה תתקיים הפגישה. עריקאת גם אמר שהפגישה תתקיים בתל-אביב ולא בירושלים, כפי שטענו בלשכת ראש הממשלה בימים האחרונים. עריקאת התעקש כי פיאד יגיע לפגישה.

בלשכת נתניהו סירבו למסור הבוקר פרטים על הפגישה או להשיב האם סלאם פיאד יגיע לפגישה או לא.

במידה ופיאד לא יגיע לפגישה, יעמוד בראש המשלחת הפלסטינית סאיב עריקאת. במקרה כזה כלל לא בטוח שנתניהו יפגוש את חברי המשלחת, אלא יעדיף לשגר לפגישה את שליחו עו"ד יצחק מולכו.

Read this article in English: Ehud Barak: Netanyahu's meeting with the Palestinian PM will probably be canceled

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ