הממשלה תכשיר בשבוע הבא שלוש התנחלויות

נתניהו, שנתקל במחאת שרי הליכוד בשל העיכוב במתן חוו"ד משפטית לגבי בית המכפלה, יביא לאישור הממשלה את הכשרת סנסנה, ברוכין ורחלים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר (שלישי) בישיבת שרי הליכוד כי אישור תכנית בניין העיר (תב"ע) של היישובים סנסנה, ברוכין ורחלים תובא לאישור הממשלה כבר בשבוע הבא. נתניהו אמר את הדברים על רקע מחאתם של כמה משרי הליכוד לגבי העיכוב במתן חוות הדעת המשפטית לגבי רכישת בית המכפלה בחברון ולגבי עתידה של שכונת האולפנה בבית-אל.

התוכנית להכשרת חלק מההתנחלויות שיצאה לדרך באוקטובר האחרון חוללה ויכוחים עזים בן הפרקליטות והיועצים המשפטיים השונים לשרי הממשלה. היועצים המשפטיים טענו שהכשרת התנחלויות כמו ברוכין, רחלים וסנסנה, מחייבת החלטת ממשלה על הקמת יישוב חדש, החלטה ממנה ביקשה עד עתה הממשלה להימנע בשל משמעויותיה המדיניות.

השרים גדעון סער ויולי אדלשטיין אמרו כי שמעו שהמינהל האזרחי הודיע כי עד להכרעה בסוגיה המשפטית בבית המכפלה בחברון יחלפו חודשים עד שנים. במהלך הישיבה אמר סער לנתניהו שיש לבצע בדיקה מהירה של הזכויות הקנייניות במקום. מזכיר הממשלה, צבי האוזר, מתח ביקורת על הזמן הרב שלוקחות הבדיקות המשפטיות בעניין. "הממונה על ההגבלים העסקיים מאשר מיזוגי ענק תוך שבועיים וכאן עוברים חודשים", אמר.

כמה שרים ביקשו במהלך הישיבה לקבל עדכון מנתניהו על בדיקת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בנושא שכונת האולפנה בבית אל. נתניהו השיב להם כי פינוי השכונה הוא "גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה". שר החינוך סער אמר כי אם לא יימצא פתרון, הוא יתמוך בחקיקה להכשרת המאחזים. "זו התעמרות בתושבים", אמר סער.

שר התחבורה ישראל כץ אמר בישיבה כי יש להקים ועדת שרים לענייני התיישבות ולהפקיע את הסמכויות בעניין זה מידיו של שר הביטחון. "אחרי פרשת בית המכפלה נוצר ספק שהחלטותיו של ברק נובעות ממניעים פוליטיים ומרצון להתריס".

ההתנחלות ברוכיןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ