פינוי גבעת האולפנה |

נתניהו לשרי הליכוד: הנמיכו פרופיל תקשורתי, יימצא פתרון

למרות דרישתו, הערב צפוי מפגן כוח של הח"כים בשכונה בבית אל שבג"ץ הורה לפנות עד סוף החודש; המשנה לרה"מ שלום: "הפינוי לא בא בחשבון"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) לשרי הליכוד כי יימצא פתרון לסוגיית שכונת גבעת האולפנה בהתנחלות בית אל, שבג"ץ הורה לפנותה עד לתחילת החודש הבא. בישיבת שרי הליכוד נתניהו אף ביקש מהם כי "ינמיכו פרופיל תקשורתי" בנושא, לאחר שאתמול התנהל עימות מילולי קשה בין השרים משה יעלון ואהוד ברק.

לפני כשנה הורה בג”ץ למדינה לפנות את השכונה עד 1 במאי 2012. זאת, לאחר שהוכח כי הבתים נבנו על קרקע פלסטינית פרטית. ביום רביעי ביקש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מהפרקליטות לבדוק אם ניתן לבקש דחייה בפינוי, אולם לפי שעה טוענים בפרקליטות שבית המשפט לא יסכים להארכות נוספות.

היום בשעה שש בערב צפוי להתקיים מפגן כוח בשכונה בהשתתפות שרת התרבות והספורט לימור לבנת, חברי כנסת מהליכוד, מאות חברי מרכז, ראשי מועצות ופעילים מהליכוד.


שכונת גבעת האולפנה בבית אלצילום: אמיל סלמן

האם סוגיית גבעת האולפנה תמוטט את הקואליציה? דברו על זה בפייסבוק

אתמול החליפו יעלון וברק מהלומות מילוליות בנושא השכונה. יעלון תקף את ברק וטען כי הפינוי משרת אותו מבחינה פוליטית: "יש לו אג'נדה פוליטית שונה מהממשלה. לצערי, הוא האחראי על ההתיישבות ביהודה ושומרון". הוא הוסיף כי פינוי השכונה יוביל לפירוק הממשלה.

השר ישראל כץ הצטרף לביקורת על שר הביטחון ואמר כי “אם ברק יפעל בניגוד לעמדת הממשלה - על ראש הממשלה לפטרו. הוא לקח את משרד הביטחון והפך אותו לכלי פוליטי על חשבון המתיישבים”.


בתגובה פרסמה לשכתו של ברק הודעה בה נאמר כי “כץ ויעלון לקו כנראה ב’פייגליניזם קשה’. פייגליניזם לא טוב למדינה, לביטחונה, לעתידה ולציבור בכלל”. בסביבת שר הביטחון אמרו כי הם “מקווים כי לטובת הציבור ונבחריו בכנסת - יסתבר כי ה’פייגליניזם’ אינו תופעה מדבקת”.


שר בממשלה הבהיר אתמול כי אם תפונה שכונת האולפנה, הממשלה תפורק בתוך ימים: “הבית היהודי יפרשו מיד, ויהיו עוד 5-6 ח”כים בליכוד שיצביעו איך שהם רוצים”. עם זאת, רבים בממשלה מעריכים כי העניין ייפתר בסופו של דבר מבלי שיהיה צורך בפינוי. שר החינוך, גדעון סער, אמר אתמול כי “הממשלה לא תלך להריסה של השכונה”.


המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר הבוקר כי בכל מקרה הממשלה לא תתן יד לפינוי ישובים. ״דגל ההתיישבות הינו הדגל המרכזי של תנועת הליכוד ופינוי ישובים פשוט לא בא בחשבון. יש למצוא פתרונות כמו פיצוי לבעלי הקרקע, במידה וידרשו או חקיקה. נמשיך ונפעל בדרך אשר תשאיר את השכונה במקומה ואת המתיישבים בבתיהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ