פיאד סירב להיפגש עם נתניהו, עבאס מסרב להיפגש איתו

אל קודס אל ערבי מדווח הבוקר על נתק מוחלט בין יו"ר הרשות לראש ממשלתו על רקע המבוכה שגרמה העדרותו של פיאד מהפגישה עם רה"מ

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף

העיתון אל קודס אל ערבי היוצא לאור בלונדון מדווח הבוקר (שני) על נתק מוחלט בין יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לבין ראש הממשלה סלאם פיאד. זאת לאחר שפיאד סירב למסור את האיגרת שכתב אבו מאזן לראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שלישי שעבר, ואף נעדר לחלוטין מהפגישה.

העיתון דיווח כי קיים משבר שקט בין האישים וכי אבו מאזן מסרב לענות לשיחות טלפון מפיאד. בלשכתו של יו"ר הרשות אף נמנעים מלקבוע מועד לפגישה בין השניים בה הם אמורים לדון בשינויים בהרכב ממשלת פיאד.

פיאד נעדר ברגע האחרון מהפגישה שקיים נתניהו ביום שלישי האחרון עם המשלחת הפלסטינית במעונו בירושלים. אי הגעתו של פיאד לפגישה יצרה עוד לפניה מבוכה רבה בצד הפלסטיני. זאת לאחר שבשבועות שקדמו לפגישה הודיע אבו-מאזן פומבית כי פיאד יעמוד בראש המשלחת הפלסטינית לנתניהו, בין השאר כדי להדגיש את החשיבות שהפלסטינים מייחסים למכתב. עם זאת, פיאד התנגד למהלך של חילופי האיגרות כיוון שחשב כי לא יוביל לשום תוצאה.

אבו מאזן וסלאם פיאדצילום: אי–פי

מי שהחליף את פיאד בראש המשלחת הפלסטינית היה ראש צוות המו"מ סאיב עריקאת, שאליו התלווה ראש המודיעין הכללי הפלסטיני הגנרל מאג'ד פרג'. מהצד הישראלי נכח בפגישה בנוסף לנתניהו גם שליחו המיוחד עו"ד יצחק מולכו. בסיום הפגישה, שנמשכה שעה ו-20 דקות, פרסמו הצדדים הודעה משותפת בה נאמר כי "ישראל והרשות הפלסטינית מחויבות להשגת שלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ