נהג מונית נדקר בידי פלסטיני בכפר סבא

החשוד נלכד זמן קצר אחרי דקירת הנהג שנפצע באורח בינוני. בשב"כ ובמשטרה חוקרים את האירוע וההערכה היא כי מדובר ביוזמת פיגוע של אדם יחיד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

נהג מונית נדקר הלילה (שלישי) בידי פלסטיני תושב השטחים אותו הסיע במונית. הנהג נפצע באורח בינוני, והועבר לטיפול רפואי בבית החולים מאיר בכפר סבא. לא נשקפת סכנה לחייו. השב"כ והמשטרה חוקרים את האירוע וההערכה היא שמדובר ביוזמת פיגוע של אדם יחיד ולא כחלק מארגון או מחולייה.

אמש בסביבות השעה חצות אסף נהג המונית, תושב שטחים שביקש להגיע לכפר סבא. כשהגיעו לרחוב בן יהודה בעיר, הוציא הנוסע סכין ודקר את הנהג בבטנו. הדוקר נמלט מהרכב. כעבור זמן קצר, בסיוע כוחות משטרה ובליווי מסוק, נלכד הדוקר. המשטרה והשב"כ חוקרים את האירוע, בין השאר נבדק האם מדובר בשב"ח שעבד בתחומי ישראל. צו איסור פרסום הוטל על יתר פרטי האירוע.

בשבוע שעבר בשכונת שייח ג'ראח שבירושלים נדקר אדם בשנות ה-20 לחייו, ככל הנראה על ידי פלסטיני שנמלט מהמקום עם חבריו לכיוון ואדי ג'וז. שני חשודים נעצרו לא הרחק ממקום הדקירה זמן מה לאחר מכן, ונלקחו לחקירה. המשטרה מעריכה שמדובר בפיגוע על רקע לאומני.

מחקירה ראשונית של האירוע עלה כי שלושה חרדים צעירים הלכו מקבר שמעון הצדיק שבמזרח העיר לכיוון השכונות החרדיות בעיר. לדבריהם, כשהגיעו לתחנת הדלק הסמוכה לקבר זינקו לעברם כמה פלסטינים. אחד מהם דקר את אחד החרדים בבטנו ובירכו. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. לוחמי מג"ב שפתחו בסריקות לאיתור החשודים איתרו שני פלסטינים שעה שהחליפו את בגדיהם בסמטה קרובה. השניים הועברו לחקירה במשטרת ירושלים.

פני כחודש נדקרה החיילת יהודית אהרון ברכבת הקלה בשכונת פסגת זאב. הדוקר פלסטיני, נמלט מהמקום אך נתפס כעבור זמן קצר. כוחות מד"א שהגיעו למקום פינו אותה במצב קשה לבית החולים שערי צדק והיא יצאה מכלל סכנה.

בראשית החודש הותקף גבר חרדי בשנות החמישים לחייו על ידי צעיר ערבי באמצעות גרזן. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם ומצבו הוגדר קל. התוקף נמלט רגלית מן המקום, ומשטרת ירושלים פתחה בסריקות אחריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ