ארה"ב דורשת הבהרות לגבי הסדרת מעמד התנחלויות בגדה

בוושינגטון הביעו דאגה מההחלטה להסדיר מעמד היישובים ברוכין ורחלים שבשומרון וסנסנה שבצפון הנגב. משרד החוץ האמריקאי: "עמדתנו מוכרת"

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

במשרד החוץ האמריקאי הביעו היום (שלישי) דאגה מההחלטה להסדיר את מעמד היישובים ברוכין ורחלים שבשומרון וסנסנה שבצפון הנגב, על הקו הירוק. "אנו מודאגים מהדיווחים שראינו וביקשנו הבהרה מממשלת ישראל", אמרה דוברת משרד החוץ האמריקאי, ויקטוריה נולנד. "עמדתנו לגבי ההתנחלויות מוכרת, אנו לא חושבים שהן עוזרות לתהליך". לדבריה, ארה"ב תמשיך להעלות סוגיה זו בכל הזדמנות.

לדברי נולנד, השליח האמריקאי, דיוויד הייל, ניסה במהלך ביקורו האחרון באזור להביא לכך שהצדדים ישובו לשולחן המשא ומתן. הוא נפגש בירושלים עם שליחו של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, ועם ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת. משם הוא המשיך לעמאן לפגישה עם שר החוץ הירדני נאסר ג'ודה וכן ביקר בריאד, קטאר וקהיר.‬

גם מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, אמר היום כי הוא מוטרד מאוד מכוונת ישראל להכשיר את ההתנחלויות. באן כינה את הפעולה "בלתי חוקית" על פי החוק הבינלאומי.

אתמול נערכה ישיבה בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ברק והשרים בגין ויעלון, שבמהלכה הוחלט להסדיר את מעמד שלושת היישובים. משמעות ההחלטה היא שהיישובים שהיו נעדרי מעמד חוקי – יזכו למעמד של יישובים לכל דבר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ