צנזורה ברשות הפלסטינית: נחסמה הגישה לאתרים שמתחו ביקורת על אבו מאזן

בצעד חסר תקדים הורתה הרשות לספקי אינטרנט לחסום אתרים ביקורתיים. לאחרונה הוצאו צווי מעצר נגד גולשים שביקרו את יו"ר הרשות בפייסבוק

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף

הרשות הפלסטינית החלה לחסום אתרי אינטרנט שמותחים עליה ביקורת, כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית מען. על פי הדיווח, הרשות הורתה לספקי אינטרנט לחסום את הגישה לשמונה אתרי חדשות הנוקטים בגישה ביקורתית כלפי יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן).

מי ששותפה להליך חסימת האתרים הפועלים מהגדה המערבית היא חברת התקשורת פל-טל שהרשות הפלסטינית שותפה בבעלות עליה. מדובר בהחלטה יוצאת דופן שכן לרוב הפלסטינים ישנה גישה חופשית לכל אתר אינטרנט בו הם חפצים לגלוש. בעבר נעשה צעד דומה פעם אחת בלבד, ב-2008.

האתרים המדוברים הם עמאד פת"ח, וויס היראס פרס, אינלייט פרס, כראמה פרס, קופיה פרס, מילאד ניוז ופלסטין ביתונא. אתרים אלו התמקדו בדיווחים על עניינים פנימיים בפת"ח וחלקם אף מזוהים עם מוחמד דחלאן, הנמצא בסכסוך קשה עם מחמוד עבאס. בעבר סגרה הרשות הפלסטינית תחנת טלוויזיה שהיתה אמורה לעלות לאוויר ושדחלאן הוא מבעליה.

מחמוד עבאס. אתרי האינטרנט מקורבים ליריבו מוחמד דחלאןצילום: אי–פי

על פי מען, בכירים ברשות הפלסטינית האשימו את התובע הכללי, אחמד אל מוערני, במתן ההוראה, אולם הוא סרב להגיב לדברים. גם שר התקשורת, משעור אבו דקא, אמר כי התובע הכללי הוא שאחראי להחלטה. "הוא עושה חוקים משל עצמו כדי להצדיק מה שהוא החלטה שלו בלבד. חסימת אתרי האינטרנט היא נגד האינטרס הציבורי", אמר.

התובע הכללי ספג באחרונה ביקורת חריפה לאחר שהורה בחודש שעבר לעצור עיתונאי שפגע לטענתו בשר החוץ. כמו כן חתם התובע על שני צווי מעצר של בלוגרים אשר מתחו ביקורת על עבאס בפייסבוק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ