בניגוד לנוהג

ליברמן נעדר מהטקס בבית הנשיא לשגרירים הזרים

"מסיבות משפחתיות" לא בא שר החוץ לקבלת הפנים השנתית לסגל הדיפלומטי הזר שנערכה בבית הנשיא לרגל יום העצמאות ה-64

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן נעדר באופן חריג ביותר מקבלת הפנים השנתית לסגל הדיפלומטי הזר בישראל שהתקיימה היום (חמישי) בבית הנשיא לרגל יום העצמאות ה-64 של ישראל. עשרות הדיפלומטים הזרים ואנשי משרד החוץ שהגיעו לאירוע הופתעו לגלות שבמקום ליברמן, הגיע לאירוע סגנו דני אילון.

בקבלת הפנים לסגל הדיפלומטי בבית הנשיא משתתפים מדי שנה כל השגרירים הזרים בישראל, מפקדי כוחות השלום הבינלאומיים וראשי העדות הדתיות בישראל. שר החוץ ומנכ"ל משרד החוץ הם משתתפים קבועים באירוע. דיפלומט ישראלי שנכח באירוע אמר כי משתתפים רבים הביעו פליאה על כך ששר החוץ לא הגיע ושלח את סגנו. "זה לא מכובד ששר החוץ לא מצא לנכון להגיע לאירוע", אמר הדיפלומט הישראלי.

כאשר החלו ההכנות לאירוע לפני כמה שבועות הודיע משרד החוץ לבית הנשיא שליברמן יימצא בחו"ל ולכן לא ישתתף, ובמקומו יגיע סגנו דני אילון. עם זאת, בסופו של דבר ליברמן חזר ארצה כבר ביום רביעי. מלשכתו של ליברמן נמסר כי היעדרותו נבעה מסיבות אישיות בשל השתתפותו באירוע משפחתי.

פרס באירוע לכבוד השגרירים הזרים ביום העצמאותצילום: מרים אלסטר / פלאש 90

באירוע עצמו אמר הנשיא פרס כי ישראל חייבת להיות היוזמת של השלום בכל מקום ובכל זמן. "אנו יודעים שאנחנו חייבים לעשות שלום עם הפלסטינים, זה יאפשר לנו לפנות יותר זמן לאג'נדה חשובה יותר - בניית עתיד ילדינו", אמר פרס. "לא קל לעשות זאת. בשני הצדדים יש ספקות. צריך לשכנע את העמים שהמחיר ראוי. כשאני מודד את הפערים בינינו ובין הפלסטינים, הם מאוד קטנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ