חבר מועצת י-ם נחקר על פעילות נגד הריסת בתים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

לראשונה נחקר פעיל שמאל על מעורבותו בבנייה בלתי-חוקית בעבור פלסטינים במזרח ירושלים. חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם מרצ, מאיר מרגלית, נחקר אתמול באזהרה במשרדי הפיקוח על הבנייה של משרד הפנים בירושלים, על פי בקשת הפרקליטות.

מרגלית חשוד בכך שסייע, במסגרת פעילותו בוועד הישראלי נגד הריסת בתים, לבניית ביתו של תושב שכונת א-טור במזרח ירושלים, לאחר שהבית נהרס על ידי העירייה. מרגלית לא מכחיש את החשדות ואף מודה שהיה מעורב בבניית בתים רבים נוספים במסגרת פעילותו הפוליטית.

זה שנים רבות שפעילי שמאל מהארץ ומהעולם פועלים לבניית בתים בעבור פלסטינים במזרח העיר לאחר שהבתים נהרסו על ידי העירייה או משרד הפנים. הבית הספציפי שבגינו נחקר מרגלית, נבנה בסיוע תרומה של ממשלת ספרד ובעזרת מתנדבים מספרד. ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שפעיל פוליטי נחקר על פעילות זו.

"אני מתייחס למזרח העיר כשטח כבוש שהחוק הישראלי לא תקף בו. אנשי מצפון צריכים להתנגד להריסות באשר הן", הוסיף. "יש לי הרגשה שהחקירה הזו היא חלק מהמתקפה המקרתיסטית שפוקדת את המדינה בשנים האחרונות. בכל פעם הם מתעסקים עם גוף או פעיל שלום אחר, והפעם הגיע התור שלי לכן לא הופתעתי. זה פרצופה של המדינה".

ממשרד הפנים נמסר כי "כל אזרחי מדינת ישראל ללא יוצא מן הכלל כפופים לחוק, המחייב בין היתר הוצאת היתר בנייה", והוסיפו כי לאחר סיום הבדיקה בעניין יגובשו ההמלצות בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ