חגי עמיר מתארח אצל דודו - שניסה לסייע לו להשיג נשק לרצח רבין

הדוד, ישראל שריון, העביר בשעתו טפסים לאחיינו כדי שיקבל אמ-16 מהצבא בערמה; בסופו של דבר הוא לא קיבל את הנשק, והדוד לא הועמד לדין

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מיד לאחר צאתו מהכלא אתמול (שישי), נסע חגי עמיר להתארח אצל דודו בהתנחלות שבי שומרון. הדוד - ישראל שריון, אחי אימו, סייע לחגי לנסות לקבל בערמה אמ-16 מהצבא, על מנת לרצוח את רבין.

עמיר הועמד לדין על קשירת קשר לרצח רבין, יחד עם אחיו יגאל וחברו דרור עדני. השלושה הואשמו בכך שערכו הכנות למעשה שלא הבשילו לכלל פעולה, ועל כן יגאל פעל בסופו של דבר לבדו.

על פי הכרעת הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ביום הרצח היה עמיר רשום בתעודת הזהות כתושב שבי שומרון, אף שבפועל התגורר בבית הוריו בהרצליה. עמיר הודה בבית המשפט שהרישום בתעודת הזהות הוא "כזב, שקר".

עמיר נרשם כתושב שבי שומרון כדי לקבל מהצבא אמ-16, כביכול לצורך הגנה עצמית. בחקירתו אמר עמיר: "חשבנו לירות ברבין ברובה עם משתיק קול מטווח רחוק, הנשק היה זקוק לי גם לפגיעה ברבין".

על פי בית המשפט, מי שסייע לו בניסיון לקבל את הנשק, הוא דודם תושב ההתנחלות. התברר, כי אז הצבא היה שם בתיבות הדואר של התושבים טפסים ריקים בחתימת הסמח"ט לקבלת נשקים. התושבים היו ממלאים את פרטיהם וניגשים לנשקיה לקבל הנשק.

שריון העיד בבית המשפט שמילא עבור חגי את הפרטים ונתן לו טופס. בסופו של דבר, קצינת הקישור סברה כי עמיר לא עומד בקריטריונים, והוא לא קיבל את הרובה. "חמורה בעינינו וראויה לבירור יסודי ובמידת הצורך אף לנקיטת צעדים כנגד הגורמים האחראים לנוהל לקוי ורשלני זה" כתבו השופטים. שריון לא הועמד בסופו של דבר לדין.

חגי עמיר בבית דודו בשבי שומרוןצילום: אלון רון

אחד התושבים בישוב שבי שומרון אמר לפני הגעתו של עמיר אתמול כי "אנחנו מתנערים לחלוטין מהביקור הזה וכמובן שמתנערים לחלוטין מכל מה שקשור לרצח רבין". הוא הדגיש כי "מדובר בביקור פרטי לחלוטין שאנשים לא רואים בעין יפה. אין לנו איך למנוע את זה, אבל אנחנו מאוד לא מרוצים ממנו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ