דיווחים על מעצר זביידי; הוא טוען: לא נעצרתי

לאחרונה התגלעו חיכוכים בין זביידי, לשעבר מפקד גדודי חללי אל אקצא בג'נין, ובין הרשות. בשיחה עם "הארץ" הוא טען: אני חופשי

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית עצרו אתמול (שבת) את זכריה זביידי, לשעבר מפקד גדודי חללי אל אקצא בג'נין. סיבת המעצר אינה ברורה. מאוחר יותר טען זביידי בשיחה עם "הארץ" כי לא נעצר.

זביידי נחשב לאחד האנשים החזקים במחנה הפליטים של העיר, ובאחרונה נתגלעו חיכוכים בינו לבין הרשות הפלסטינית. מזכ"ל הפתח במחנה הפליטים עטא אבו רמילה, הסגיר עצמו אף הוא למנגנוני הביטחון.

בשבוע שעבר מת מושל ג'נין כדורא מוסא, מהתקף לב, לאחר שאלמונים ירו על ביתו. תחילה הועלתה הסברה כי החמושים השתייכו לחמולה שאחד מבניה נהרג על ידי שוטרים פלסטינים שבועיים לפני כן. לא ידוע האם מעצרו של זביידי (אם אכן אירע) ושל אבו רמילה קשורים לירי על ביתו של המושל.

זביידי, שזכה לחנינה מישראל לפני כשנתיים וחצי, שב בסוף 2011 למעמד של מבוקש. אז הודיעו מנגנוני הביטחון הפלסטינים לזביידי על פי דרישת ישראל, כי עליו לשהות במעצר במתקני הרשות הפלסטינית במהלך כל שעות היום והלילה, ולא - תפעל ישראל בכדי לעצור אותו. לאחר כשבוע בוטל מעמדו של זביידי כמבוקש.

זכריה זביידי, לשעבר מנהיג גדודי אל אקצה בג'ניןצילום: דניאל בר און

בקיץ 2007 הושג הסכם חנינה בין גדודי חללי אל אקצה (באמצעות הרשות הפלסטינית) וישראל, לפיו 178 פעילי הגדודים שיחדלו מפעילות טרור וימסרו את נשקם לרשות יזכו לחנינה. במסגרת ההסכמה ניתנה חנינה גם לזביידי. זביידי טען בזמנו שאנשי הגדודים חתמו על ההתחייבות להפסיק את התקיפות נגד ישראל ולהצטרף למנגנוני הביטחון של הרשות עוד לפני שהתקבלה כל ערבות מישראל להימנע מפגיעה בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ