ועדת השרים אישרה איסור על מכירת טבק נרגילות בטעם פירות

במסגרת החקיקה ייאסר פרסום מוצרי טבק, מלבד חריגים בודדים. נוסף על כך, על חברות הסיגריות ייאסר מתן חסויות לאירועים, וכן ייאסר סימון מוצרי טבק בתמונות של פירות

יהונתן ליס ורויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס ורויטל בלומנפלד

הקואליציה הביאה אתמול שורה של הצעות חוק שנויות במחלוקת להצבעה. בין היתר אישרה ועדת השרים לחקיקה כי מכירת מוצרי טבק בטעמים של פירות לנרגילה תאסר. זאת, במסגרת הצעת משרד הבריאות לתיקון חוק הגבלת הפרסומת והשיווק למוצרי טבק.

במסגרת החקיקה ייאסר פרסום מוצרי טבק, מלבד חריגים בודדים, כגון פרסום בתוך חנות למכירת מוצרי טבק. נוסף על כך, על חברות הסיגריות ייאסר מתן חסויות לאירועים, וכן ייאסר סימון מוצרי טבק בתמונות של פירות, כפי שנהוג כיום על אריזות של טבק לנרגילה. בשבוע שעבר אושר תיקון החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים בוועדת הבריאות בכנסת.

המליאה היתה אמורה לאשר אתמול בשעות הלילה בקריאות שניה ושלישית גם חוק המקנה פטור ממס על תרומות לעמותות הפועלות לעידוד ההתישבות - חוק שאינו מבחין בין יישובים משני עברי הקו הירוק. באופוזיציה טענו כי מדובר בחוק שנועד לקדם השקעה בהתנחלויות. יוזם ההצעה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), טען כי המהלך נועד לסייע לעמותות הפועלות לעידוד יישוב הנגב והגליל. על פי החוק, תתוקן פקודת מס הכנסה בהגדרת המטרות הציבוריות המאפשרות כיום פטור ממס שאליהן ייתווסף סעיף לעידוד ההתישבות. בנוסח המקורי של ההצעה, נכתב כי החוק יקנה פטור ממס לתורמים לעידוד התישבות ציונית, נוסח שתוקן בהמלצת היועץ המשפטי של הכנסת, כדי למנוע אפליה בין ישובים יהודים לערבים.

כמו כן הובא לאישור בקריאות שניה ושלישית החוק לשלילת קצבאות הביטוח הלאומי ממחבלים, אותה יזמו דוד רותם ורוברט אילטוב (ישראל ביתנו). לפי החוק, מי שהורשעו בעבירות ביטחון יאבדו מחצית מקצבת האבטלה, הנכות, הזיקנה, תאונות עבודה, פשיטת רגל או קצבאות שארים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ