תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס מתח היום (שישי) ביקורת מרומזת על היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על רקע חילוקי הדעות ביניהם בפרשת הרפז. בהודעה שפרסמה אחר הצהריים לשכת המבקר, הוא מפציר שוב בוינשטיין לפתוח בחקירה פלילית בפרשה, ומדגיש כי "לא ייתכן שחשדות פליליים לא יבדקו".

כזכור, בשבוע שעבר הודיע המבקר ליועמ"ש כי עולה חשד לביצוע עבירות פליליות בפרשת הרפז, והמליץ לו לפתוח בחקירה פלילית מחודשת בנושא. ההמלצה הגיעה, בין היתר, כיוון שהרפז העלה בפני המבקר טענה חדשה, לפיה הרטמכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הפעיל אותו בעצמו לצורך איסוף מידע מכפיש על שר הביטחון אהוד ברק.

בתגובה, ביקש וינשטיין מהמבקר כי למען האינטרס הציבורי יש להשלים את הדו"ח ולפרסמו ללא דיחוי, ובמקביל הפרקליטות והמשטרה יחליטו אם לפתוח בחקירה פלילית, כפי שביקש לינדנשטראוס.

  היום נמסר מלשכתו של לינדנשטראוס כי "המבקר הביע שוב תקווה שוינשטיין יורה על חקירה פלילית בהקדם בנושאים שהועברו לידיעתו באופן מפורט שהוכח בהם חשד ממשי בביצוע עבירות פליליות".

  בנוסף, היום הודיע המבקר כי שר המשפטים לשעבר דוד ליבאי הוא שייצג אותו בעתירה שהגיש ארז וינר - עוזרו של אשכנזי. וינר עתר לקבל חומרי חקירה שאסף עד עתה משרדו של המבקר במסגרת בדיקת הפרשה. אך בעוד שמשרד המבקר העביר לו רק חלק מהחומרים המבוקשים בימים האחרונים - בפרקליטות התגבשה עמדה לפיה יש מקום להעביר לווינר את החומרים המבוקשים מתוך עמדה כי הדבר לא יפגע בחקירה המשטרתית, ככל שיחליט היועץ המשפטי לממשלה. המבקר, כאמור, לא קיבל עמדה זו והפרקליטות לא תייצג אותו בעתירה, אלא ליבאי.

  "המבקר עושה כל מאמץ לסיים את בדיקת פרשת הרפז כדי להוציא את דו"ח הביקורת במועד הקרוב", נמסר היום מלשכתו של לינדנשטראוס. "המבקר הביע את תקוותו שוב ושוב שלא ימשיכו להערים קשיים בדרכו בפרשה הנמצאת על סף סיום".


  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ