פרקליטות הצפון: שמענו על הסכם האסירים רק בתקשורת

נציגי הפרקליטות טענו במהלך דיון בעניין בידודם של שני אסירים ביטחוניים כי כלל לא הגיעו אליהם פרטי ההסכם, שכולל גם התייחסות לסוגיית הבידוד

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בדיון שהתקיים הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בנצרת, בעניין המשך בידודם של שני אסירים ביטחוניים כבדים, הפתיעו נציגי פרקליטות הצפון, כשהודיעו שאין בידיהם פרטים על ההסכם שנחתם אתמול בין האסירים השובתים רעב לבין השב"ס, וכולל גם התייחסות לסוגיית הבידוד.

נציג הפרקליטות אמר בדיון כי על פרטי ההסכם הם יודעים רק מפרסומים בתקשורת, אולם לא הגיע אליהם שום מסמך רשמי. בהסכם נקבע כי האסירים יתחייבו שלא לבצע כל פעילות ביטחונית מתוך בתי הכלא. בתמורה להתחייבות, הסכימה ישראל על שורת הקלות בתנאי המאסר של האסירים הביטחוניים. מדובר בביטול הבידוד לאסירים הכלואים בתנאי הפרדה ובהיתר לקיום ביקורים של בני משפחה מדרגת קרבה ראשונה אצל אסירים מרצועת עזה.

עו"ד עביר בכר, שייצגה בדיון את שני האסירים המתנגדים להמשך הבידוד, מסרה שבית המשפט החליט לדחות את ההחלטה ב-72 שעות, עד ליום חמישי, כדי לברר את מהות ההסכם והשלכותיו על שני האסירים. אחד האסירים הוא עבאס אסייד, שנחשב לאחד מבכירי החמאס שכלואים בבתי הסוהר בישראל.

בכתב ההתחייבות שפרסם הבוקר השב"ס, עליו חתמו תשעת חברי ההנהגה של האסירים הביטחוניים , הובהר כי "פעילות ביטחונית לעניין זה כוללת גיוס של אנשים למשימות טרור, הכוונה, תיאום, סיוע וכל מעשה אחר שיש בו משום תמיכה מעשית בפעילות טרור כנגד מדינת ישראל". עוד נקבע כי "פעילות טרור שתבוצע מתוך בתי הכלא או חידוש שביתת האסירים בבתי הכלא בישראל, יביאו לביטול התחייבותה של ישראל להקלות בתחומים הנ"ל".

כתב ההתחייבות עליו חתמו האסירים - לחצו להגדלה

לפנות בוקר הודיעו חמשת האסירים המינהליים שהיו הראשונים שפתחו בשביתת הרעב והסתייגו עד כה מההסכם, כי הם מפסיקים את השביתה. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה שהתקיימה במרפאה בה הם מאושפזים, בהשתתפות שלושה מנציגי האסירים, שניהלו את המשא ומתן עם השב"ס.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ